Sanata saygısızlık!

Yunus Emre Parkı’ndaki taş heykellerin boyalı saldırıya maruz kaldığı bildirildi.

Sanata saygısızlık!

RECEP MEBET-ÖYKÜ ÖZTEN
Yunus Emre Parkı’ndaki taş heykellerin boyalı saldırıya maruz kaldığı bildirildi.

Parktaki koşu ve yürüyüş parkuru kenarında sergilenen heykellerin üzerine sprey boya ile yazılan yazılar tepki topladı.

Hitit uygarlığından izler taşıyan ve yeşil dokuyla uyumlu estetik bir görüntü ortaya koyan heykellerde yapılan tahribat, sanatsever Çorum halkını üzdü.

SANATASAYGISIZLIK!
2011 yılında, 31. Uluslararası Hitit Fuar ve Festivali etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘1. Ulusal Hattuşa Taş Heykel Sempozyumu’ anısına Çorum’a armağan edilen sanat eserleri, kendini bilmez magandaların hedefi oldu.
Heykeltraş Ertuğ Atlı, Serdar Kaynak, Evrim Kılıç, Neslihan Pala, Ercan Yılmaz, Selçuk Yılmaz ve SerkanYüksel’in eserlerinden oluşan heykeller, Çorum Belediyesi
 tarafından yenilenen Yunus Emre Parkı’nda sergileniyordu.

Çorum Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenlerinden Yavuz Yücel ve öğrencileri İbrahim Hayır, Selim Varan ve Mustafa Özbakır’ın da emekleriyle hazırlanan taş eserler, 8 yılı aşkın süredir parkı süslüyordu.

Sanat eserlerine yapılan saldırıyı kınayan duyarlı vatandaşlar, söz konusu tahribata sebep olan kişi ya kişilerin bulunmasını, benzer olaylar yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınmasını istediler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Daima Hakimiyet
Daima Hakimiyet - 1 yıl Önce

Recep Abiciğim, emeğine sağlık yine de.
Maalesef insanlara saygı kalmamış ki eserlerine kalsın!

Ali
Ali - 1 yıl Önce

Kamera falan yok mu.Eşkalleri tespit edilip ceza alsalar keşke.

murat
murat - 1 yıl Önce

ne okulda ne işte olan gençlik işte bunu yapan.

hasan
hasan - 1 yıl Önce

Şehirdeki çoğu duvarda sprey boyayla yazılmış bol miktarda yazı var.Kimse gündeme getirmiyor.o yazılar uzun zamandır var.Muhabir arkadaş zorla haber çıkarmış.Bir iki ergenin cahilce hareketini sanata saygısızlık diye manşete taşımanızı anlamış değilim.

Editör
Editör @hasan - 1 yıl Önce

Duvar yazıları ile ilgili şikayetleri de (Albayrak ve Lise sokaklar gibi) gündeme taşıdığımız haberlerimiz sanırım dikkatinizden kaçmış. 'Zorla haber çıkarmak' gibi ifadelere takılıp kalmadan işimizi yapmaya devam edeceğimizi de bilmenizi isteriz. Öte yandan biz de yapılan yanlışı küçümseyip geçiştirerek görmezden gelme anlamı taşıyan ifadelerinizi anlamış değiliz.

SIRADAKİ HABER