Sancaktepe’de hemşehrimiz Şeyma Döğücü kazandı

Hemşehrimiz Şeyma Döğücü İstanbul Sancaktepe’nin yeni Belediye Başkanı oldu. 

Sancaktepe’de hemşehrimiz Şeyma Döğücü kazandı

MURAT ÇETİN
Hemşehrimiz Şeyma Döğücü İstanbul Sancaktepe’nin yeni Belediye Başkanı oldu. 
% 50,26 oy oranıyla belediye başkanı seçilen hemşehrimiz Şeyma Döğücü’nün en yakın rakibi CHP adayı Özgen Nama % 47,02 oy oranında kaldı. 


ŞEYMA DÖĞÜCÜ KİMDİR?

Şeyma Döğücü, 1965 yılında Çorum'da doğdu. Çorum İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun Döğücü halen İstanbul Barosuna bağlı olarak serbest avukatlık yapıyor.

Mazlum-Der, Hukukçular Derneği, Hukukçu Hanımlar Derneği, İHH İnsani Yardım Vakfı, Araştırma Kültür Vakfı gibi sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyelikleri ve insan hakları alanında gönüllü olarak çalışmalar yaptı.

Döğücü, İstanbul Barosu seçimlerinde Çağrı Grubu ve Hukukun Üstünlüğü Grubu ile birlikte çalışmalarda bulundu. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AK Parti) kuruluşuyla birlikte 2002 yılında AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Kurucu Üyesi olarak siyasi hayata katıldı.

Şeyma Döğücü, İl Kadın Kolları Seçim İşleri Birim Başkanı, Siyasi Hukuki İşler Birim Başkanı, Yerel Yönetimler Birim Başkanı ve Sancaktepe İlçe Kadın Kolları Başkanı olarak çeşitli kademelerde görev aldı. 2009 Yerel Seçimleri'nde Sancaktepe Belediye Meclis Üyesi olarak seçildi.

Döğücü, 2013-2014 yıllarında Türkiyenin ilk başörtülü kadın belediye başkan yardımcısı olarak Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2012 yılında yapılan AK Parti İl Kongresi'nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi. Halkla İlişkiler Birim Başkanı olarak görev yaptı.

Evli ve 3 çocuk annesidir.

Sancaktepe ilçe belediye seçimlerinde şu adaylar yarıştı:

Saadet Partisi: Abdulkadir Çelebi

Bağımsız Türkiye Partisi: Kamil Bayram Çınar

Türkiye Komünist Partisi: Atilla Özdemir

Vatan Partisi: Hüseyin Palanci

Cumhuriyet Halk Partisi: Özgen Nama

Adalet Ve Kalkınma Partisi: Şeyma Döğücü

Demokrat Parti: Gökan Çakır

Demokratik Sol Parti: Seyfi Ergül

Bağımsız: Orhangazi Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER