Sarıyer Belediyesi ve CHP’den ‘Greyder’ açıklaması

Sarıyer Belediyesi tarafından önceki dönem Oğuzlar Belediyesi’ne hibe edildiği iddia edilen Greyderin geri alınmasına tepkiler artınca, hem CHP İl Başkanlığı hem Sarıyer Belediyesi bir açıklama yaptı.

Sarıyer Belediyesi ve CHP’den ‘Greyder’ açıklaması

Sarıyer Belediyesi tarafından önceki dönem Oğuzlar Belediyesi’ne hibe edildiği iddia edilen greyderin geri alınmasına tepkiler artınca hem CHP İl Başkanlığı hem Sarıyer Belediyesi bir açıklama yaptı.

Sarıyer Belediyesi aracın hibe edilmediğini öne sürerken, aracın 2017 yılında yol yapım çalışmaları için geçici olarak olarak verildiğini iddia etti. Sarıyer Belediyesi, hibe edilen aracın yasal olarak geri alınmayacağını belirtti.

Sarıyer Belediyesi’nin ardından CHP Çorum İl Başkanlığı’ndan da konu ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yapıldı.

CHP’den gelen açıklamada şu ifadelere yer verildi; “2017 yılında dönemin Belediye Başkanı Orhan Ateş beyin girişimleriyle Aşdavul Beldesi ile Oğuzlar Belediyesi’nin yol yapımı ve destek amaçlı olarak gönderilen aracın Sarıyer Belediyesi yetkililerince geri alınmasıyla ilgili kamuoyunda yanlış, kirli ve amacını aşan eleştiriler üzerine bu açıklamayı yapmayı lüzum duyduk. Yasal olarak hibe edilen araç geri alınamaz. Söz konusu araç Sarıyer Belediyesi ile kardeş belediye olduğumuz için geçici olarak tarafımıza verildi ve tekrar sahibi olan Sarıyer Belediyesi’nce geri alındı. Bu olay üzerine ortalığı velveleye verenlerle aracın geldiğinde hurdayı mı getirdiniz diyenler aynı kişilerdir. Araç geldiğinde bir hayırlı olsunu diyemeyenlerin aracın giderken yaptıkları sadece siyasi şovdur. Ancak tarih bu şovu yapanları değil 2014-2019 yılları arasında Oğuzlar’ı CHP’li belediye aldı Oğuzlar’a bu dönemde çivi çaktırmayacağız ki burnu sürtsün siyaseti yapanları kara bir leke olarak hatırlayacak.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ugur bey
Ugur bey - 2 yıl Önce

CHP nin çapsız siyaseti ve kirli oyunları bitmez. Hizipçi anlayıştan farklı ne beklenebilir ki... Alsın greyderlerini güneydoğudaki hdpli kardeşlerine versinler çukur açtırsınlar. İnanıyorum ki AKPARTİ Oğuzlara kat kat fazla makine verecektir. Muzaffer başkan maşAllah iyi başladı çalışıyor Allah razı olsun

Oğuzlarlı
Oğuzlarlı @Ugur bey - 2 yıl Önce

Oguzlar halkı olarak Hizmet nereden kimden gelirse gelsin yapilani takdir etmis yapilmayanida eleştirilmiştir.akp belediye başkanı Ali Uyanık zamanında gelen hiçbir arac 2014 seçimi kaybettiğinde geri götürülmemistir. Geldiğinde girayder kurdalelerle karşılandıydı giderkenmi hurda oldu.hani hibeydi Orhan ateş 30 martta medyada belediyeye gırayder kazandırdık diye röportajı vardı.madem geçici verdiniz 2 yıldır neden geri almadınız.ak parti döneminde çorum belediye başkanı oguzlar camii tadilatına söz verdi belediye değiştiği halde sözünü tuttu.camii tadilatını tamamladı.sizlerin açıklamalarına kimse inanmaz.hem orhan ateş hemde chp oğuzları kandırmış. Oğuzlarda zaten 31 martta cevabını verdi.chp ancak kendini kandırır. Dün dündür bugün bugündür mantigi.

Arif
Arif - 2 yıl Önce

Ak parti ne hallere düştün, kaliteli siyaset yapamaz hale geldin. İçindeki menfaatçileri temizleme vakti gelmedi mi.

Murat
Murat - 2 yıl Önce

Geldiğinde hiç haber olmadı. Giderkenmi olay çıkıyor??

OĞUZLARLI
OĞUZLARLI - 2 yıl Önce

Oğuzlarlı olarak biz herkesin ne yaptığını biliyor , yapılanı da yapılmayanı da kimin ne çivi çaktığı kimin ne söktüğünü çok iyi biliyoruz. İlçemizde CHP Döneminde çivi çakılmadığı gibi mevcut turistik tesis ve sulama tesisleri bile çalıştırılamamıştır. Tesiste Orhan ATEŞ bEYİN GELDİĞİ GÜN 25 personel işten çıkarılmış, yerine de adam almayı da becerememiş ,dolapta et bile stoklamamış müşterileri de kaçırmış beceriksizliği ile tarihe geçmiş ve kaybetmiştir. İş makinesi hibe ise neden tescilini yaptırmamıştır? Geçici görevli ise neden hibe aldık diye reklam yapılmıştır? Şimde tabi geri alınır belediye elllerinden gitti, daha da gelmez çünkü bu ilçeye gram faydası olmadı, geldiğinde nüfus 3750 idi 3200 e düştü, bırakında Oğuzlarlı hakedeni getirsin. Ayrıca Oğuzlara bir iş makinası bulamazsa o 4 milletvekili de oğuzlara bir daha gelmesin.

SIRADAKİ HABER