‘Şehitler ölmez ama devletin edebi ölmüştür’

İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, millet olarak çok derin bir hüzün yaşadığımız bu günlerde siyaset konuşmayı kendilerine yakıştıramadıklarından dolayı kongrelerde dahi herhangi bir siyasi konuşma yapmadıklarını ve yaptırmadıklarını söyledi.

‘Şehitler ölmez ama  devletin edebi ölmüştür’

İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, millet olarak çok derin bir hüzün yaşadığımız bu günlerde siyaset konuşmayı kendilerine yakıştıramadıklarından dolayı kongrelerde dahi herhangi bir siyasi konuşma yapmadıklarını ve yaptırmadıklarını söyledi.

“İktidarın hissiz değerlendirmeleri 83 milyon kişiyi derinden yaraladı.” diyen Özsaçmacı, "Şehitler ölmez ama devletin dili ölmüştür. Şehitler ölmez ama devletin edebi ölmüştür. Şehitler ölmez ama devlet adamlığı ölmüştür. Şehitler ölmez ama devletin nezaketi ölmüştür, vefası ölmüştür, izan ve merhameti ölmüştür." dedi.

Çorum'da İYİ Parti'yi dışlamış görüntüsü vermenin de üçlü paydaşın bastırılmış duygularını tatmin edebileceğini ifade eden Bekir Özsaçmacı, "Bugün o gün değildi ey şanlı siyasiler. Bu tuzağı milletimiz bozar. Milli birlik ve milli menfaatler söz konusu olduğunda çağırılmayı ya da davet edilmeyi hiç bir zaman beklemedik." diye konuştu.

Özsaçmacı, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Biz İYİ Parti olarak devlet-millet beraberliğinin askerimize güç kuvvet vermesini sağlamak asli görevimiz olduğunu düşündük lakin iktidarın, konut satışlarından, turist sayısından, araç satışına kadar mesuliyetsiz, hissiz değerlendirmeleri, hüznümüze paydaş olmayan cümleler şehitlerimizin aziz hatırasına ve 83 milyon yaralımızı derinden sarmıştır.

Şehitler ölmez ama devletin dili ölmüştür. Şehitler ölmez ama devletin edebi ölmüştür. Şehitler ölmez ama devlet adamlığı ölmüştür. Şehitler ölmez ama devletin nezaketi ölmüştür, vefası ölmüştür, izan ve merhameti ölmüştür.

Her türlü belayı savuşturabilir, her derde derman olabiliriz. Siyasi hataları telafi edebilir yeniden ayağa kalkabiliriz. Ama buna nezaret edecek devlet dili lazımdır. Görülüyor ki milletin hüznünü paylaşmak devlet sorumluluğunu taşımak mevkiinde olanların gündeminde bu hüzne alamet yüz ifadesi dahi yoktur.

Yapılan hataların bedelini kanı ve canı ile ödeyen bir milletiz. Barzani'ye kongrelerinde 'Türkiye seninle gurur duyuyor' diye slogan atıp Barzani'nin kafasındaki konfetiyi temizlerken, teröristlere lahmacun ısmarlarken dostunuz olanlara biz düşmandık ve halen düşmanız.

Siyasetin, sezgisiz, öngörüsüz, beceriksizliğinin bedelini ordusunu cepheye sürerek toparlamak zorunda kaldığımız bu süreç içinde hiç değilse ordumuzun ödediği bedele hürmet hissini kaybetmemelidir siyaset.

Her ne kadar; Çorum’da üçlü siyaset düzlemi görüntüsü vermeye gayret ederek, kişisel ihtiraslarını milletin hüznüne bulaştırmak kamuoyunun huzurunda milletimizin önünde cereyan etmektedir. İYİ Parti’yi dışlamış görüntüsü vermek üçlü paydaşın bastırılmış duygularını tatmin edebilir. Bugün o gün değildi ey şanlı siyasiler. Bu tuzağı milletimiz bozar.

Milli birlik ve milli menfaatler söz konusu olduğunda çağırılmayı ya da davet edilmeyi hiç bir zaman beklemedik, birileri rahatsız olsa da şehrimiz ve ülkemiz için orda olduk. Ama bugün gaibten haber alma yeteneğimiz olmadığından, niyet okuma şarlatanlığını bilmediğimizden Çorum'umuzun geleceği kıymetli siyasilerle bir arada olamadık. Olsun milletimizle dua ettik biz de. İttifakımız milletimizledir, derdimiz milletimizdir, saygımız milletimizdir.” (Haber Merkezi)

(İHA)

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2020, 10:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
İSMAİL TEKKELİ
İSMAİL TEKKELİ - 1 yıl Önce

ZAMAN AH VAH YAPACAK, AĞLAYACAK, SİYASET YAPACAK, HÜKÜMETE SALDIRMA ZAMANI DEĞİLDİR,!!! ZAMAN EKONOMİYİ EN GÜÇLÜ HALE GETİRMEK, YENİ YENİ SİLAHLAR ÜRETEREK, HARP SANAYİNİ DÜNYANIN EN YÜKSEK SEVİYESİNE ÇIKARARAK, ASKERİ ZAYİATI SIFIR SEVİYESİNE İNDİRMEK, SÜPER GÜÇLERE DE GÖZ DAĞI VERMEK, ONLARIN EMPERYALİST İŞGALLERİNİ ÖNLEMEKTİR.!!! İŞTE HÜKÜMET BUNU YAPIYOR!!!
BU HÜKÜMET HARP SANAYİİNİ BU SEVİYEYE ÇIKARTMASAYDI BİZ SURİYE DE NASIL BAŞARI SAĞLAYACAKTIK.??? HATTA SURİYE YE, IRAKA, LİBYAYA, SOMALİYE VE DAHA BİR ÇOK MEMLEKETE NASIL GİDECEK, ORALARDA SAVAŞACAK, ASKERİ ÜS KURACAK, EMPERYALİST GÜÇLERLE NASIL MÜCADELE EDECEKTİK.???
BU HÜKÜMET DÜŞMANIN KALLEŞÇE BİZE VERDİĞİ ZARARI YÜZ MİSLİ, İKİYÜZ MİSLİ BELKİ BİN MİSLİ ÖDETİYOR, HEMDE RUSYA VE İRANIN TÜM ENGELLEMELERİNE RAĞMEN.!!!
BU ÜLKEDE PKK NIN PARTİSİYLE İTTİFAK KURARAK MECLİSE GİRDİNİZ, PKK LI MİLLETVEKİLLERİNİN SİZLERİ TEHDİTVARİ KONUŞMALARINI DEHŞETLE İZLİYORUZ.!! ONLAR SİZE AÇIKÇA, SİZİN BAZI BELEDİYE BAŞKANLARINIZ BİZİM OYLARIMIZLA SEÇİLDİ, BUNU BİLECEKSİNİZ, BİZE BORÇLUSUNUZ, HALKIN DEYİMİYLE "BİZE GEBELİĞİNİZ VAR" DİYORLAR, SİZ ÖNCE BU AĞIR YÜKÜN ALTINDAN KURTULUN.!! VATAN HAİNİ, TERÖRİST PKK VE PARTİSİNİ MECLİSE SOKMAYIN.!!! DESTEK OLMUYORSUNUZ, BARİ KÖSTEK OLMAYIN.!!!

hasan
hasan - 1 yıl Önce

ısparta milletvekiliniz ne yapmış sen onu gördünmü sahtekar adamlar sizi

Biri
Biri - 1 yıl Önce

Aylin cesur içinde birşeyler yazsanız...

SIRADAKİ HABER