‘Şeker Fabrikası’nın özelleştirilmesine karşı çıktım’

HAK-İŞ Sendikası Onursal Genel Başkanı ve eski Çorum Milletvekili Salim Uslu, milletvekili olarak görev yaptığı süreçte Şeker Fabrikası’nın özelleştirilmesine karşı çıktığını belirterek, “Bürokratlar farklı bir düşünce içerisindeydi. Şeker fiyatlarına gelen zam ortada” dedi.

‘Şeker Fabrikası’nın özelleştirilmesine karşı çıktım’

M.BURAK YALÇIN

HAK-İŞ Sendikası Onursal Genel Başkanı ve eski Çorum Milletvekili Salim Uslu, milletvekili olarak görev yaptığı süreçte Şeker Fabrikası’nın özelleştirilmesine karşı çıktığını belirterek, “Bürokratlar farklı bir düşünce içerisindeydi. Şeker fiyatlarına gelen zam ortada” dedi.

Anitta Otel'de gerçekleşen Hizmet-İş Sendikası Çorum Şubesi 2 Olağan Genel Kurul Toplantısında konuşma yapan HAK-İŞ Sendikası Onursal Genel Başkanı ve eski Çorum Milletvekili Salim Uslu, HAK-İŞ’in nerede bir mağdur ve mazlum varsa onun yanında duran bir konfederasyonu olduğunu belirterek, “Daima hakkı tuttuk ve hakkı söyledik. Demokrasinin yanında olmuş ve daima her dem hakkı ve hakikati söylemiştir. 12 Eylül’de, de 28 Şubat’ta da 15 Temmuz’da da. Bunu yaparken Allah’a ve size güvenmiştir.” diye konuştu.

‘ŞEKER FABRİKASI VE ET BALIK KURUMU’NUN ÖZELLEŞTİRİLMESİNE KARŞI ÇIKTIM’

Konuşmasında Şeker Fabrikası’nın özelleştirme sürecine de değinen Salim Uslu, “Milletvekilliğim döneminde Çorum’a çok önemli hizmet yapıldı. Şeker Fabrikasının özelleştirilmesine karşı çıktım. Bürokratlar farklı bir düşünce içerisindeydi. Hata olur, anlatamayız dedim. Bugün haklı çıktım, çıkmasaydım keşke. Şeker fiyatlarına gelen zam ortada” şeklinde konuştu.

Et Balık Kurumu’nun özelleştirilmesine de karşı çıktığını ifade eden Uslu, kurumun özelleştirilmesinin doğru olmadığının bugün daha iyi anlaşıldığını söyledi.

‘DOSTLARIMIZIN SESSİZLİĞİ HAFIZAMIZDA KALACAK’

Türkiye’ye dışarıdan müdahalelerin olduğunu fakat bugünlerinde geçeceğinin altını çizen Uslu, “20 yılda 10 seçim kazanmış partiyiz. Elbette bir yıpranma süreci var ama bilesiniz ki dışarıdan müdahaleler de var. Etrafımız ateş coğrafyası. Bu coğrafyada dik durabilmek çok önemli. ABD istediği gibi dolarla oynuyor. Bugünler geçecek ama bilesiniz ki geçtiği an ‘dostlarımızın sessizliği’ hafızamızda kalacak. ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2022, 17:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Söz bir...
Söz bir... - 1 ay Önce

Hadi canım oradan, atma...
Karşı çıktığına dair basında bir beyanatın var mı. Varsa kamu ile paylaş da Samimiyetini görelim.

Anitta...
Anitta... - 1 ay Önce

Hiç bir zaman karşı çıkmadın,
size gelen talimata kayıtsız şartsız itaat ettiniz.
Havalimanı için de hiç bir şey yapmadınız.
Sizler Çorum'dan oy aldınız ama Çorum'u tanımaya çalışmadınız.
Derdiniz Çorum'u mutlu etmek değil, başkalarına evet efendim, sepet efendim demektir.

Hoca...
Hoca... @Anitta... - 3 gün Önce

İşte halk böyle diyor, çünkü halk bilir ve doğru söyler.
Dingillik yapmayın, doğru olun ve öz eleştiri yapın, biraz beyniniz varsa.

yolcu
yolcu - 1 ay Önce

ben de bu sözüne çok güldüm.

TÜRK
TÜRK - 1 ay Önce

havaalanına da karşı çıkarak Çorum'un ihracatta ve turizmde geri kalmasının en büyük sebebisin. işsiz gençlerin vebali omuzlarındadır.

çorumlu
çorumlu - 1 ay Önce

koltuğu birakan heskes özelleştirmeye karışıydım diyor ,yakinda sende büyük elçi olursun

Çorumlu İbrahim
Çorumlu İbrahim - 1 ay Önce

Suç bürokratların yani?! Tabi canım tabi! Bunlarda önümüzdeki seçimlerden ümidi kesenler günah çıkarmaya başlamışlar! Ama yemezler!

Sade Vatandaş
Sade Vatandaş - 1 ay Önce

Tamam itiraf ediyorum, hepiniz karşıydınız ben özelleştirdim. Aynı gemicikte değil miydiniz? Bir de şu dış güçler söylemini bırakın artık ya. Her seferinde şöyle güçlü ülkeyiz, böyle kıskanıyorlar, uçuyoruz, kaçıyoruz ama dış güçler engel oluyor. İçerde 5 tane markete, elektirik dağıtıcılarına, sebze meyve aracılarına gücünüz yetmiyor ve onların kazançları azalmasın diye vergiden feragat etmek gibi bir saçmalık yapıyorsunuz. Fiyatların düşmesi için maliyetleri düşürmekten, TL nin değerini hakettiği konuma getirmekten başka çare yok ama bunu yapmak için hiçbirşey yapmıyorsunuz. Lesotho diye 2 milyonluk Güney Afrika ülkesinin bile parası bizim paramız karşısında 1 senede %100 değer kazanmış. Lesotho'da mı bize ekonomik saldırı uyguluyor. Tüm paralara karşı %100 düştü açıp bakabilirsiniz.

SIRADAKİ HABER