Silahlı magandalara karşı teyakkuza geçildi

Çorum Valiliği, bağ ve hobi bahçesi sakinlerinin silahlı magandalarla ilgili şikâyetleri üzerine bir açıklama yaptı.

Silahlı magandalara  karşı teyakkuza geçildi

RECEP MEBET

Çorum Valiliği, bağ ve hobi bahçesi sakinlerinin silahlı magandalarla ilgili şikâyetleri üzerine bir açıklama yaptı.

5 Haziran 2020 tarihli gazetemiz ve internet sitemizde yayımlanan ‘Bağ sakinleri endişeli’ başlıklı habere ilişkin açıklamalarda bulunan Valilik, Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin konuyla ilgili teyakkuz halinde olduğunu ve ihbarlar karşısında gerekli işlemlerin yapıldığını bildirdi.

Konuyla ilgili olarak Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“4 Haziran 2020 tarihinde gazetenizin internet sitesinde ‘Bağ Sakinleri Endişeli’ başlığı altında yapılan haber ile ilgili olarak yapılan incelemede, ilimiz Çomar Barajı bölgesinde haber içeriğindeki ‘silah sesi ve silahla ateş edilmesi’ konusu ile alakalı olarak son 1 (bir) ay içerisinde 24 Mayıs 2020 günü saat 18.37'de İl Emniyet Müdürlüğü Haber Merkezi 155 Polis İmdat hattına 1 (bir) adet ihbarda bulunulduğu, yapılan çalışma neticesinde ihbarın geldiği yer ve çevresinde herhangi bir bulgu veya şahsa rastlanılmadığı tespit edilmiştir.

Gerek bahsi geçen bölgede gerekse ilimiz genelinde bu tür olaylara karışan şahıslarla ilgili çok sayıda şahsa İl Emniyet Müdürlüğümüzce adli ve idari işlem yapılmıştır.

Asayiş konuları ve haberde bahsi geçen konularla ilgili her ay periyodik olarak İl Emniyet Müdürlüğümüzce hazırlanan basın bültenleri Valiliğimiz aracılığı ile yerel basınımıza iletilmekte ayrıca İl Emniyet Müdürlüğü’ne ait internet sayfası (corum.pol.tr), facebook ve twitter sosyal paylaşım sayfalarında da yayınlanmaktadır.”

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2020, 10:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş...
Vatandaş... - 5 ay Önce

Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünün, Çomar Barajında silah atılmaları ile ilgili olarak yaptığı basın açıklamasından, vatandaş olarak üzüldük. Kırsal kesimden yapılan ihbarlar 156 Jandarmaya yapılıyor. 155 yapılan ihbarlarda. 156 yapılması öneriliyor. 24 Mayıs 2020 Bayramın 1 günü konuya bahis olan bölgede. Yaklaşık yarım saat ara ile farklı silahlardan her seferinde 8-10 el olmak üzere 5 defa ateş açıldı. Ateş her seferinde aynı bağ evinden yapıldı. Mübarek bayram gününde, sokağa çıkma yasağın da, Bağında bulunan vatandaşları tedirgin etti. Kendisini devletinin korumasında ve kollanmasında hisseden duyarlı vatandaşlar. Benim bildiğim 4 Bağ komşum 156 Jandarmayı aradı.
2 araçlık jandarma görevlisi olay yerine geldi. Silahlardan birisinin kurusıkı tabir edilen cinsten olduğu faturasının olduğu, diğer bir silahın devlet memuruna ait ruhsatlı silah olduğunu. Belgelerin olduğunu arama izni olmadığı için silahları aramalarının mümkün olmayacağı. Ellerde ki barut kokusunun önemli olmadığı. Cezai işlem yapacaklarını söyleyip olay mahallinden ayrıldılar. Olayın akıbetini öğrenmek için Jandarma bölük komutanlığına gittiğimizde . Olayla ilgili olarak yazılı hiç bir rapor bulunmadığını ve işlem yapılmadığını şahit olduk.
Amiyane tabirle,” bizim gazımızı” almışlar. Devletinin kanun ve nizamına bağlı, onun kolları ve kanatları altında kendini güvende hissetmek isteyen bir vatandaş olarak soruyorum, Konuyla ilgili vatandaşın derdini kaleme alan, muhataplarına duyuran basın mensupları, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünün konu ile ilgili açıklaması karşısında. Yarın haber yapmakta haklı olarak imtina etmezler mi. Olayları halı altına süpürmek, yok saymak, devlet bir memuruna kanunları geçersiz saymak, Memleketi güllük gülistanlık görmek. Çözüm müdür... Fazla uzağa gitmeye gerek yok… Son bir aylık ilimizin asayiş olaylarına bakmamız; Uygulanan çözüm yöntemleri konusunda sanırım bize bir fikir verecektir…. Kamuoyuna saygılarımla...

Xyz
Xyz - 5 ay Önce

Iceridereye bakiniz

SIRADAKİ HABER