Silmkent TOKİ yılan hikayesine döndü

İhalesi 21 Ağustos 2017 tarihinde gerçekleştirilen ve Mart 2018’de temeli atılan Silmkent TOKİ yılan hikayesine döndü.

Silmkent TOKİ yılan hikayesine döndü

FATİH BATTAR
İhalesi 21 Ağustos 2017 tarihinde gerçekleştirilen ve Mart 2018’de temeli atılan Silmkent TOKİ yılan hikayesine döndü.

2018 yılından bu yana inşaatın devam etmediği Silmkent TOKİ konutlarının tamamlanabilemesi için Haziran ayında yeniden ihale yapılmıştı ancak aradan geçen 3 aya rağmen inşaatlarda herhangi bir çalışma olmadığı görüldü.

Silmkent TOKİ konutları daha önce yüklenici firmanın inşaatı tamamlayamamasından dolayı sözleşmesi feshedilmişti. %20’si tamamlanan konutların tamamlanabilmesi için 19 Haziran 2020 tarihinde yeniden ihale gerçekleştirilmişti ama konutlarda aradan 3 ay geçmesine rağmen bir çalışma olmadığı gözlemlendi.

2 yıldır kazmanın değmediği TOKİ konutları için çalışmaların ne zaman başlayacağı ise merak konusu. Yılan hikayesine dönen Silmkent TOKİ konutları için kura ile hak sahibi olmayı kazanan emekliler de müjdeli bir haber bekliyor.
Bir an önce çalışmaların başlaması ve inşaatların tamamlanmasını bekleyen hak sahipleri, kendi konutunda oturacağı günleri dört gözle bekliyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erol
Erol - 5 ay Önce

19.06.2020 tarihinde 2020/251508 ihale kayıt no ile yapılan e-ihale,14.07.2020 tarihinde iptal edilmiş.iptal nedeni:4734 sayılı kanunun 5. md yer alan"ihtiyaçların uygun şartlarla ve zamanında karşılanmasının ve kaynakların verimli kullanılması"ilkesi gereğince kamu ihale kanununun "bütün tekliflerin reddedilmesi ve ihalenin iptali"başlıklı 39. md. uyarınca ihalenin iptal edilmesine karar verilmiştir.
bilgi için kik ihale kayıt no 2020/251508

Ali  turhan
Ali turhan - 5 ay Önce

Aynı hikaye konya meram gödene tokide devqm ediyor 2017 başlayan inşaat bitmedi ve bitmekte bilmiyor reis 2023 müzdeli haberi verir inşAllah

Çorumlu
Çorumlu - 5 ay Önce

Yetkililerimizde belki okur bu haberleri ve dikkatini çeker yazık 3 yıldır inşaat olduğu gibi duruyor.Başka il ve projeler 6 ay 1 senede tamamlanıyor.Çorumun kaderi bu kadarmı sahipsiz olur.Çevre bakanı geçen yıl ziyaretinde 2020 yılında inşaatın biteceğini beyan etmiş gazetenizde yazmıştınız.Hala ses yok.Acaba bunu toki yetkilileride duyacakmı.

Tulay
Tulay - 5 ay Önce

Kirsehire donmus niye vermiyorlar bu ev leri 3 ,yil oldu ????????????

Hüseyin Erdoğan
Hüseyin Erdoğan - 5 ay Önce

Burdur gölhisar da da 2016 da ihale yapıldı aynen bekliyoruz

Bülent
Bülent - 5 ay Önce

Bunca beklemeden sonra pesinatı almasınlar yetkililere bildirilsin saygılar

Deniz
Deniz - 5 ay Önce

Allah sabir versin 3 yıldır da biz bekliyoruz kimseden ses yok

Aliye Aydemir
Aliye Aydemir - 5 ay Önce

Bizde luleburgaz da 2018 den beri bekliyoruz inşAllah olur

SIRADAKİ HABER