‘Siyasilerin görevi bilinçli davranmak’

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Arslan Kaynar, Şehit Yener Kırıkçı’nın cenaze töreninde yaşanan olayları değerlendirdi.

‘Siyasilerin görevi  bilinçli davranmak’

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Arslan Kaynar, Şehit Yener Kırıkçı’nın cenaze töreninde yaşanan olayları değerlendirdi.
Olaylara doğru açıdan bakmanın çok önemli olduğunu söyeleyen Kaynar, “Bakmadan gördüğünü söyleyenlerin, dinlemeden anladığını iddia edenlerin konuştuğu her söz kendi zihinlerindeki kuruntu yahut ortalığı karıştırmak için bilinçli ürettikleri iftiradan başka bir şey değildir.” dedi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Bu olaydan memnuniyet duymak mümkün değil” açıklamasını yok sayıp saldırmanın, CHP zihniyetinin ve eşrafının sağlıklı bir ruh hâlinin olmadığını gösterdiğini iddia eden MHP İl Başkanı Arslan Kaynar, şunları söyledi: “Sayın Genel Başkanımızın sözlerinin arkasındayız ve kendisi gibi düşünmekteyiz. Siyasilerin görevi bilinçli ve tedbirli davranmaktır.
23 Nisan 1920’de TBMM’yi kuran iradenin baş kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzü sürekli partileri adına istismar etmekten geri durmayan CHP yetkililerinin; YPG’yi terör örgütü olarak görmediği ifadeleri, PKK’nın siyasi görünümü HDP ile yapılan seçim ortaklığı, İstanbul adaylarının Demirtaş’a dair övücü sözleri gibi somut pek çok durumun hafızalarda canlı olduğu böyle bir dönemde PKK’ya yönelik nefretin en yoğun olduğu şehit cenazesinde gerçekleşecek bir ziyaretin alabileceği tepkileri düşünmek durumunda olmaları gerekmekteydi.
CHP yöneticilerinin ve ona maddi/gönülden bağlı basın organlarının tutup da tüm bu gerçekleri göz ardı ederek MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli’yi suçlamalarını anlamak mümkün değildir. Genel Başkanımızın Kılıçdaroğlu’na saldırıyı desteklediği, savunduğu ileri sürülmektedir. Aklı kıt olana anlatmak, görmek istediği gibi görene göstermek zordur ama yine de anlatalım...
Genel Başkanımız saldırıdan memnuniyet duyulmasının mümkün olmadığını ve olayın her yönüyle araştırılması gerektiğini açık bir şekilde ifade etmiştir. Bunun yanında liderimiz, meselenin öteki boyutlarını da dikkate alan ve önemli ikazlar içeren bir açıklama yapmıştır. Hem PKK’lının leşine milletvekilini göndermek hem de terörist cenazesinde yer almak Türk milletimizin vicdanında kabul görecek bir davranış değildir. CHP yöneticilerine tavsiyemiz, liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin uyarılarını baştan sona defalarca okumaları, hatta bu ifadeleri büyük harflerle çerçeveletip duvarlarına asmalarıdır. Bu sorumsuz davranışların sahipleri yaşanabilecek gerginlik ve gerilimlerin müsebbipleri olarak tarihteki yerini alacaktır. 
Şerefli Türk milliyetçileri ise liderinin emrinde ve çizgisindedir. Bunların kara propagandalarına ve sözlerine bakarak bunların kirli emellerine alet olacak değildir. Türk milliyetçileri aziz Türk milletimizin refahı, huzuru için mücadelesine devam edecek, tüm enerjisini ülkesi ve büyük Türk milleti için sarf edecektir. Türk milliyetçileri her şeyin farkındadır.” 

(Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER