‘Soros'un Türkiye temsilcileri kin ve nefret tohumları ekiyor’

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, "Kadim Anadolu coğrafyamızda kin, nefret ve düşmanlık tohumları ekmek isteyen dünün sözde vatanseverleri bugün, kendilerine biçilen görev gereği, Soros'un yeni Türkiye temsilcileridir" dedi. 

‘Soros'un Türkiye temsilcileri  kin ve nefret tohumları ekiyor’

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, "Kadim Anadolu coğrafyamızda kin, nefret ve düşmanlık tohumları ekmek isteyen dünün sözde vatanseverleri bugün, kendilerine biçilen görev gereği, Soros'un yeni Türkiye temsilcileridir" dedi. 

Son günlerde tartışmalara konu olan düzensiz göçmen sorununa ilişkin bir açıklama yapan AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, asil ve necip Türk milletinin asırlarca, hep mazlum ve mağdurlara kol kanat olduğunu, üzerinde onur ve şerefle yaşadığımız, yurt edindiğimiz canımızdan aziz bildiğimiz vatan topraklarının hep, mazlum coğrafyalar için son kale, masum gönüller için umut olduğunu söyledi. 

Yanı başımızda milyonlar katledilirken, zulümden kaçan cansız bedenler sahile vururken, botları batırılarak ölüme itilirken ve bütün dünya seyirci kalırken Türkiye'nin, insanlığın sesi olarak bu insanları ölüme terk etmediğini vurgulayan Kavuncu, bütün bu zulümlerin müsebbiplerinin bugün de Rusya Ukrayna savaşından kaçanlara mavi gözlü, beyaz tenli, sarı saçlı ayrımı yaparken, bu savaştan kaçan mültecilere de kucak açan ülkenin Türkiye olduğunu ifade etti. 

Bölgede bütün bu yakıcı "sınamalarda" bütün dünyaya insanlık dersi veren Türkiye'nin aynı şekilde tarihi ve büyük diplomatik başarılara imza attığını belirten Kavuncu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın stratejik bir barış diplomasisinin tesis edilmesi için tüm dünyaya liderlik ettiğinin altını çizdi. 

Türkiye’nin yetim çocuklara, dul kadınlara, beli bükülmüş ihtiyarlara koruma sağlamasını kayıtsız şartsız bir göçmen davetiyesi gibi göstermeye çalışan şer odaklarının olumsuz kamuoyu oluşturma çabalarını hep birlikte müşahede ettiklerini anlatan Milletvekili Kavuncu, "Kullanılmaya müsait mülteci görünümlü birkaç provokatörün fiilleri karşısında birileri; yalan yanlış, çarpıtılmış eylem ve söylemlerle ülkemizin huzuru ve birliğini hedef almaktadırlar. Giderek infial derecesine yükselen bu gerginlik, bazı odakların kursaklarında meşum ve melun heveslere evrilmektedir. İrrite edici, seviyesiz bir üslupla, maganda tarzı yöntemlerle pespayelik edenler; kökü dışarda olan bir kötülük-nefret ateşini yakmaya çalışmaktadırlar. Kadim Anadolu coğrafyamızda kin, nefret ve düşmanlık tohumları ekmek isteyen dünün sözde vatanseverleri bu gün, kendilerine biçilen görev gereği, Soros'un yeni Türkiye temsilcileridir. Aziz milletimizin yaptığı bütün bu fedakârlıklar bütün dünyaya örnek olmuşken, şimdi merhamet damarı kurumuş üç beş vicdansız yüzünden şanlı tarihimize kara bir leke sürülmesine asla müsaade edemeyiz. Bitmeyen savaş yoktur elbette, müstevlilerin, emperyalistlerin, zalimlerin başlattığı zulümler-savaşlar, bir gün bitecek ve herkes evine dönecektir. Lakin bu topraklarda hatırlanacak olan tek şey, küresel emperyalist kan emici kaos simsarları Türkiye uzantılarının ihaneti olacaktır. Bugünler geçip gittiğinde aziz milletimiz yine tüm mazlum ve mağdurların sığınağı olarak gururla anılmaya devam edecektir" diye konuştu. 

"Mülteciler meselesini tarihi 2023 seçimleri yaklaşırken farklı amaçlarla siyasi polemik malzemesi yapanları nefretle kınıyorum" diyen Kavuncu, şunları kaydetti: 

"Vatansever, feraset sahibi aziz milletimizi, oynanan kirli oyunlara karşı duyarlı olmaya davet ediyorum. Dertleri siyasi polemik ve gündemde isminden söz ettirmek olan biçare ve ümitsiz bu zihniyet; aziz milletimizin birlik ve beraberliğini, insanlarımız arasındaki kardeşlik hukukunu asla bozamayacaktır. Ey dışardaki şer odakları ve içerideki işbirlikçileri; yıllardır sergilediğiniz bu toplumsal mühendislik girişimleriniz, huzur ve barışı bozma çabalarınız nafiledir. Ne bu gün, ne de yarın, asla başaramayacaksınız. Milletimizi bölemeyeceksiniz. Vatanımızı parçalayamayacaksınız. Bayrağımızı indiremeyeceksiniz. Ezanlarımızı susturamayacaksınız." (İHA)

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2022, 20:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çorumlu İbrahim
Çorumlu İbrahim - 2 hafta Önce

Türkiye'deki misafirler mülteci değil, önce bunu bir öğrenin! Bunların bir kısmı KAÇAK GÖÇMEN bir kısmı ise GEÇİCİ SIĞINMACI! Adı her ne olursa olsun gelenlerin çoğu da gayet sağlıklı, delikanlı erkekler! Yoksa Türk milleti yaşlıya, kadına, çocuğa kol-kanat germesini elbette şanla-şerefle yapar!

Bu mesele bugün Türk milletinin ve devletinin beka meselesi haline geldi! Sizin yanlış dış politikalarınızın ve açık kapı siyasetinizin ceremesini bütün Türk milleti çekiyor! Türk milletinin ve Türk vatanının bu sorununu çözme iradesini de en kuvvetli şekilde ortaya koyan ZAFER PARTİSİ! Hoşunuza gitmese de durum bu!

Ayrıca bu dış güçler masalı da artık iyice kabak tadı verdi! Zaten, SOROS dediğiniz herif de kontrolsüz göçmenlerin Türkiye'de kalmalarını destekliyor, aynen sizin iktidarınızın uyguladığı şekilde!

Bu ülkeyi daha önce hiçbir iktidar kesintisiz 20 yıl yönetmedi sizden başka! Ve 20 yıldır yönettiğiniz ülkede hiçbir soruna köklü çözüm üretemediğiniz gibi yeni bir sürü de dert açtınız milletin başına! Bunu da ona-buna çamur atarak kapatacak bir haliniz kalmadı!

osmanlı
osmanlı - 2 hafta Önce

iftira isnat hakaret siyasetiniz bu mu? devletin sorunlarına çözüm üretmek yerine herkesi hain ilan ediyorsunuz!

İhtiyar
İhtiyar - 2 hafta Önce

Kin ve nefret tohumu ekenler belli akp mhp müslüman diğerleri gavur hadi oradan

İsa Ölçer
İsa Ölçer - 2 hafta Önce

Soros bile bu ülkeyi sizin kadar batıramazdı. Enflasyon rekoru kırdınız %70 oldu. Mum gibi eriyor vatandaşın parası..

Ben bir miyim iki miyim
Ben bir miyim iki miyim - 2 hafta Önce

Sayın vekil bu tablodan anlaşılan tek bir şey var. İpini koparıp gelen kaçak göçmenler sizin gözünüzde bu ülkenin vatandaşlarından daha kıymetli. Öyle olsun napalım! Biz de seçimlerde, sandık önümüze geldiğinde bize kıymet verene veririz oyumuzu olur biter! Sandıkta görüşmek üzere!

Oy deposnuz değilik
Oy deposnuz değilik - 2 hafta Önce

Madem öyle vekil abi oyu da o mülteciler den isteyin anlaşılan onlar bizden daha kıymetli size.

Baybars
Baybars - 2 hafta Önce

Ülkenin en önemli sorununu politikacılar, muhalifet partileri ve gerçek gazeteciler gündeme getirmesin mi? Onlar da yandaş medya gibi sizin "olmayan" hizmetlerinizi mi övsünler?

Söz bir...
Söz bir... - 2 hafta Önce

Bu ülke, 20 yıldır akp denen bir parti tarafından yönetilmektedir. Bu süreçte gerek başbakanlık döneminde, gerekse Cumhurbaşkanlığı döneminde muhalefet toplanıp ülke meseleleri için hiç bir görüşme bile yapılmadı.Daima muhalefet dışlandı, adam yerine konulmadı, ülke de, millet de dikkate alınmadı. Ben olmayan hain ve kâfir polikası uygulandı ve Ülke de bu hale bir günde gelmedi.
Kin, nefret ve düşmanlık tohumlarını ekmek isteyenleri bu 20 yıllık süreçte görmek istersen; AYNAYA BAKIP 20 YILLIK BİR MUHASEBE YAPMANIZ GEREKİR.


SIRADAKİ HABER