SP’li kadınlardan fidan bağışı kampanyası

SP İl Kadın Kolları Başkanlığı  PTT önünde basın toplantısı düzenledi. 

SP’li kadınlardan fidan  bağışı kampanyası

M.BURAK YALÇIN
Saadet Partisi(SP) İl Kadın Gençlik Kolları Başkanı Beyza Doğan, ülke genelinde fidan bağışı kampanyası başlattıklarını ifade ederek, “Vatandaşlarımızı Necmettin Erbakan Umut Ormanı'na birer fidan bağışlamaya davet ediyoruz" diye konuştu.

SP İl Kadın Kolları Başkanlığı  PTT önünde basın toplantısı düzenledi. 

Toplantıda konuşma yapan SP İl Kadın Gençlik Kolları Başkanı Beyza Doğan, ülke olarak son yıllarda ve özellikle geçtiğimiz yaz aylarında, ciddi boyutta orman yangınları yaşandığını belirterek, “Günlerce süren yangınlar karşısında adeta ciğerlerimiz yandı. Bununla birlikte, yine ülkemiz, yıllardır, bir grup şirketin çıkarları için, beton uğruna; büyük bir yeşil alan kaybına uğradı. Doğa üzerinde meydana gelen tahribat, açılan yara gittikçe derinleşti. Ancak biz bu yarayı, birlikte sarabileceğimize, doğayı hep birlikte yeniden onarabileceğimize inanıyoruz. Yanan ormanlarımızı, mahvedilen doğayı hep birlikte yeniden yeşerteceğimizi umut ediyoruz” dedi.

SP olarak kurmak istedikleri Necmettin Erbakan Umut Ormanı ile doğa da kaybedilen değerleri el birliği ile yeniden kazanacaklarına ve yarınlara daha güzel bir ülke bırakacaklarına inandıklarını ifade eden Beyza Doğan, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Üzerinde yaşadığımız bu dünya, Allah’ın bize emanetidir. İnancımız ve medeniyetimiz bize, “emanete sahip çıkma sorumluluğunu” yüklemiştir.  “Kıyametin kopacağını bilseniz dahi, elinizdeki fidanı dikiniz” diyen peygamberimizin izinde, hem emanete sahip çıkarak doğayı ve çevreyi korumak, hem de bizden sonraki nesillere bırakacağımız daha “Yaşanabilir Türkiye” için canla başla çalışıyoruz.
Betona kurban edilen doğayı; hep birlikte yeniden yeşerteceğimizi umut ediyor, yeşil Türkiye için çalışıyoruz. Kadınların, toplumun her alanında çalışan, düşünen, öğreten, iyileştiren, güzelleştiren olduğunu biliyor; her kadının huzur içerisinde yaşadığı günleri umut ediyor, güvenli Türkiye için çalışıyoruz. Her işçinin hakkını tam ve zamanında aldığı bir ülke umut ediyor, kazanan Türkiye için çalışıyoruz. Gençlerimizin “yarın ne olacak?” endişesini taşımadığı, geleceğe güvenle baktığı günleri umut ediyor, büyüyen Türkiye için çalışıyoruz. Çiftçimizin sevgi ve emek ile ekip biçtiği, hakkını aldığı bir ülke umut ediyor, üreten Türkiye için çalışıyoruz. Çocuklarımızın eğitim ve sağlık hizmetlerine eşit şartlarda ulaştığı dünya ile rekabet eden güçlü Türkiye için çalışıyoruz. Engellilerimize onurlu yaşam şartlarının sağlandığı, kerim Türkiye için çalışıyoruz. Yaşlılarımızın korunup kollandığı, muhtaç olmadan yaşadığı,  şefkatli Türkiye için çalışıyoruz. Ülkemizde kaybolan adaleti; birlikte, yeniden tesis edeceğimizi umut ediyor, adil Türkiye için çalışıyoruz. Herkesin doyduğu, yüzlerin güldüğü bir ülke umut ediyor, mutlu Türkiye için çalışıyoruz.
Bu sebeple, kaybettiğimiz değerleri ve güzellikleri tekrar  kazanma umudumuzu ülkemiz genelinde başlattığımız “fidan bağışı kampanyasıyla” kuracağımız, “Necmettin Erbakan -Umut Ormanın” da Yeniden yeşertebileceğimizi ifade ediyoruz. Unutmayalım ki, dikeceğimiz her bir fidan, elimizdeki umuttur. Adalet için, huzur için, gelecek için, ülkemiz için, “Umut Elimizde Yeşerecek’ diyoruz. Bütün vatandaşlarımızı “Necmettin Erbakan- Umut Ormanı” na birer fidan bağışlamaya davet ediyoruz.”

Basın toplantısında SP Genel İdare Kurulu Üyesi Ahmet Bölükbaş, SP İl Başkanı Faruk Cıdık ve partililer hazır bulundu.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2021, 19:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER