STK’lara 15 milyon TL kaynak aktarıldı

Çorum’da derneklerin ve kamu kuruluşlarının katıldığı Yerel Kapasite Geliştirme Faaliyetinin 2.’si düzenlendi. 

STK’lara 15 milyon TL kaynak aktarıldı

Çorum’da derneklerin ve kamu kuruluşlarının katıldığı Yerel Kapasite Geliştirme Faaliyetinin 2.’si düzenlendi. 
27-28 Şubat tarihlerinde Çorum Anitta Otel'de gerçekleştirilen, Çorum Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü ve Avrupa Birliği Dış İlişkiler Bürosu tarafından organize edilen programa, Çorum’daki dernek ve kamu görevlileri katıldı.

Yapılan açıklamaya göre, ‘Yerel Kapasite Geliştirme Faaliyeti’ eğitim programında katılımcı dernek ve kamu görevlilerine; Eğitim Programının Hedefleri, Dernekler Mevzuatı, STK'larda Kurumsal Kapasite Geliştirme, STK'lara Sağlanan Fon Kaynakları, DERBİS-PRODES Sistemleri, Proje Planlama ve Örnek Proje Uygulaması konularında bilgiler verildi. 

Eğitimin açış konuşmasını yapan Çorum Vali Yardımcısı Vekili Oğuzhan Ocak, kendisinin de çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yer aldığını belirterek sivil toplum kuruluşlarında yer almanın toplum hayatında önemli olduğunu ayrıca kişilerin iletişimlerinin, kendini ifade etme biçimlerinin, özgüvenlerinin artmasında önemli katkı sağladığı ifade etti.

Çorum İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Mustafa Bayrak ise, İçişleri Bakanlığının yaklaşık 4 yıldır sivil toplum kuruluşlarına önemli kaynaklar ayırdığını, geçen yıl 10 milyon TL'lik bir kaynağın STK'lara aktarıldığını, bu yıl bu miktarın 15 milyon TL'ye çıkarıldığını, İçişleri Bakanlığının sivil toplum projelerini çok faydalı bulduğunu, bu nedenle sonraki yıllarda daha büyük bütçeler ayırmayı planladığını belirtti. STK’ların devletin vazgeçemediği unsurlarının başında geldiğini, kamu kurumlarının sivil toplum çalışmalarını desteklediğini ve Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğünün dün olduğu gibi bugün de elinden gelen katkıyı vermeye hazır olduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından konu uzmanları Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Mustafa Bayrak ve Avrupa Birliği Dış İlişkiler Bürosu Koordinatörü Dilek Bilgin, faaliyet eğitimlerini verdi. İki gün süren eğitim faaliyetlerinin ardından katılımcılara sertifikaları verildi. 
Katılımcılar, bu tür toplantıların çok verimli olduğunu ve artması gerektiğini söylediler. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Büşra
Büşra - 3 yıl Önce

Stk lar kimde 15milyon hibeden kaynak veriliyor 15milyona 2tane okul yapılır yazık günah

ÖĞRETMEN
ÖĞRETMEN - 3 yıl Önce

bunlara verilen paralar okul aile birliklerine verilsinde,vatandaştan para istemeyelim

SIRADAKİ HABER