Suda yüzde 10 indirim

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, seçim döneminde gündeme gelen su ücretlerinde indirim konusunda adım attı.

Suda yüzde 10 indirim

FATİH AKBAŞ
Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, seçim döneminde gündeme gelen su ücretlerinde indirim konusunda adım attı.
Belediye Meclisi’nin dün gerçekleştirilen Mayıs ayı toplantısında suda indirim yapılması ile ilgili gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.
Gündem maddesi hakkında açıklamada bulunan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, seçim döneminde yaptıkları gezilerde vatandaşların su ücretlerinin yüksekliğinden şikayet ettiklerini belirterek, “Yaptığımız araştırmaya göre Çorum Belediyesi olarak su ücretlerimiz çevre illere göre pahalı değil. Buna rağmen hemşehrilerimizin talebini yerine getirelim dedik. Hem konutlar da hemde ticaret işletmelerin kullandığı suda yüzde 10 indirime gittik. Tarife Komisyonunda CHP’li üyeler karara şerh koyarak indirimin sadece konutlarda yapılmasına ve miktarının ise yüzde 15 olmasını istemişler.  Konutları ve ticarethaneleri bu konuda ayrı tutmanın doğru olmadığını düşünüyorum” dedi.
Konutlarda ve ticarethanelerde kullanılan suyun tarifesinde yüzde 10 indirim yapılması teklifi AK Partili ve MHP’li üyelerin oyları ile kabul edildi.
Başkan Aşgın, oylama sonrasında yaptığı açıklamada verdikleri destekten dolayı MHP’li meclis üyelerine teşekkür etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
DEDEKTİF
DEDEKTİF - 3 yıl Önce

SUYA YÜZDE 10 İNDİRİM YALANI İLE MİLLETİ YİNE KANDIRIYORLAR. NE İNDİRİMİNDEN BAHSEDİYORSUNUZ. 10 TONA KADAR OLAN SUYA YÜZDE 10 İNDİRİM BU DA 2 TL. AYRICA İKİ KİŞİLİK BİR AİLE BİLE 10 TONDAN FAZLA HARCADIĞI İÇİN İNDİRİM MİNDİRİM YOK. BİNDİRİME DEVAM. ATIK BEDELİ, EVSEL ATIK BEDELİ, BUNLARIN TOPLAMININ KDVSİ. BU OLSA OLSA BİNDİRİM OLUR. ONDAN SONRA İNDİRİM YAPTIK DİYE MİLLETİ KANDIRIN.

UĞUR YILDIRIM
UĞUR YILDIRIM - 3 yıl Önce

Merhaba seçim vaadinde su faturanın yüzde 50 indirime gidilecegini söyleyen sayın başkan neden yüzde 10 yaptı .

F.AŞIK
F.AŞIK - 3 yıl Önce

%50 diyordunuz sayın başkanım?

emre
emre - 3 yıl Önce

hiç yapmasaydınız daha iyi dalga geçer gibi bir indirim oranı istanbul da bile yüzde 40 yapılıyor çok ayıp milletle dalga geçiyor bunlar benim ak partime zarar veren gelişmeler bu yüzden bu parti bu zor durumlara sokulmaya çalışılıyor üzüldüm

mahmut alkan
mahmut alkan - 3 yıl Önce

Suyu ticari meta olarak kullanmayan isyerlerinde bir ton suya verilen ucret yirmibes tl goz onunde bulundumanlz ricaslyla basarllar

anti akp
anti akp - 3 yıl Önce

bu zihniyetden bir şey olmaaaaz. a kp zihniyeti yolda bırakır.

SIRADAKİ HABER