Şükür lokmasına katıldı

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ve Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Ehl-i Beyt Kudret Dağı Vakfı tarafından verilen şükür lokması etkinliğine katıldılar. 

Şükür lokmasına katıldı

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ve Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Ehl-i Beyt Kudret Dağı Vakfı tarafından verilen şükür lokması etkinliğine katıldılar. 

Ehl-i Beyt Kudret Dağı Vakfı tarafından Türkiye genelinde 100 bin lokma dağıtmak için başlatılan şükür lokması etkinliğinin Çorum’da düzenlenen programına Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ve Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın birlikte katıldı.

Programın açış konuşmasını yapan Ehl-i Beyt Kudret Dağı Vakfı Genel Başkanı Erdal Doğan, Türkiye’de ve dünyada yaşanan doğal afetleri yaratıcının insanlara bir ikazı ve uyarısı olarak gördüklerini ifade ederek, “Bir olmamız, beraber olmamız ve yüce yaratıcının rızasını kazanmamız gerek. Her şehirde bir büyükbaş hayvan kurban ederek hiç bir siyasi ve etnik kimlik gözetmeksizin bir olalım, can cana olalım, birlikte olalım istedik.” diye konuştu. 

Birlik ve beraberliğin güçlendirilmesine katkı sağlaması amacıyla yapılan şükür lokması etkinliğinin önemli olduğunu vurgulayan Vali Mustafa Çiftçi, dağıtılan lokmaların kabul, birlik beraberliğin daim olması temennilerinde bulundu. 
Şükür Lokması ttkinliğinde konuşan Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ise, “Buraya geldiğimden beri, insanlık sevgisi, Allah sevgisi, Peygamber sevgisi, Hz. Ali sevgisi, ehl-i beyt sevgisi, vatan sevgisi, bayrak sevgisi ve bu toprakların sevgisini burada gördüm. Bizi bu sevgi ile doldurduğunuz, bizi buna ortak ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Dünyada gerek güce inanların mazlumlara yaptıkları zulümler, gerekse bir takım doğal afetler oluyor. Bunlar Rabbimin bizi imtihanı. Şükür Lokması etkinliğimizi bu anlamda çok önemsiyorum.” dedi.

‘ZALİMLERE CEVABI BU BİRLİKTELİKLE VERECEĞİZ’
“Bize her zamankinden çok birlik lazım, muhabbet lazım, kardeşlik lazım” diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Aşgın, “Dünyada güce inan zalimlerin mazlumlara yaptıkları zulümler var. Bu zalimlere cevabı ancak bu şekilde verebiliriz. Duruşumuz zalimlere karşı Hüseyince olacak, Alice olacak, Muhammet Mustafaca olacak ama merhametimiz, aşkımız mazlumlara karşı, tüm insanlığa karşı Yunusça, Mevlanaca ve Hacı Bektaş-ı Velice olacak. Ve inanıyorum ki; bir kez daha sevgi yer yüzünde hakim olacak, adalet kazanacak ve Hz. Ali’nin o sancağını en güzel noktalara aşkla, muhabbetle dikeceğiz.” dedi.

 Aşgın, Ehl-i Beyt Kudret Dağı Vakfı Genel Başkanı ve yöneticilerine böyle birlik ve beraberliğe vesile olacak bir şükür lokması programına imza attıkları için teşekkür etti. 

Düzenlenen program sonunda Ehl-i Beyt Kudret Dağı Vakfı Genel Başkanı Erdal Doğan, Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ve Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’a, birlik ve beraberlik ruhuyla şükür lokmasına iştirak ettikleri için teşekkür ederek plaket takdiminde bulundu. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER