Sungurlu Beton’u deldi

Voleybol erkekler 1. liginde Sungurlu Belediyespor ligde kalmak adına çok büyük önem taşıyan maçta en yakın rakibi Bulancak Belediyespor’u 3-1 yenerek altın değerinde üç puan aldı.

Sungurlu Beton’u deldi

HALİL ÖZTÜRK
Voleybol erkekler 1. liginde Sungurlu Belediyespor ligde kalmak adına çok büyük önem taşıyan maçta en yakın rakibi Bulancak Belediyespor’u 3-1 yenerek altın değerinde üç puan aldı.

Maça ev sahibi takım etkili başladı ilk sette özellikle hücumda etkili olurken temsilcimiz savunmada yaptığı hatalarla 10-4 öne geçen Bulancak Belediyespor  önünde Sungurlu Belediyespor aradaki farkı kapattı 13-10’a getirdi ancak Bulanca takmı üst üste aldığı sayılarla 16-10’luk skorla farkı yine açtı. Son bölümde ev sahibi takım etkili oyununu sürdürdü ve seti 25-18 kazanarak 1-0 öne geçti.

İkinci sette ise bu kez maça iyi başlayan temsilcimiz 6-2 öne geçti. Bu üstünlüğünü devam ettiren Sunurlu Belediyespor seriler buldu ve 16-9’luk skorla farkı iyice açtı. Kalan bölümde rakibinin sete ortak olmasına izin vermedi ve maçı 25-14 gibi farklı skorla kazanarak durumunu 1-1 yaptı.

Dördüncü set ise kelimenin tam anlamı ile nefes kesti. Karşılıklı sayılarla başlayan bu sette 3-3 beraberliğin ardından ev sahibi takım beş sayılık bir seri yakaladı ve 8-3 öne geçti. Bu farkı koruyarak skoru 11-5 yapan Bulancak Belediye önünde temsilcimiz iyi bir çıkış örneği verdi ve üst üste dört sayı olarak skoru 11-9 yaptı ve sete ortak oldu. Sonraki bölümde skoru 12-12 yapmayı başaran temsilcimiz sonraki üç sayıda rakibine engel olamadı ve 15-12 geriye düştü. Ev sahibi takım 18-15’den yine dört sayılık bir seri ile farkı 21-15 yaptı ve seti almak için büyük bir avantaj yakaladı.

Buna rağmen oyun direncini bırakmayan çok iyi bir karakter ortaya koyan Sungurlu Belediyespor iki kez üçer sayılık seriler ile 21-20 öne geçti. Ev sahibi takım maçı bırakmadı ve 24-23 öne geçti set sayısında rakibini izin vermeyen Sungurlu Belediyespor bunu iki kez daha tekrarladı ve 26-26’nın ardından üs üste iki sayı birden alarak seti 28-26 aldı ve 2-1 öne geçmeyi başardı. Büyük çekişmeye sahne olan bu set tam 40 dakika sürdü.

Maçın dördüncü seti oldukça çekişmeli geçti. Karşılıklı sayılarla geçen bu sette temsilcimiz 12-10 öne geçtiği andan itibaren ev sahibi takım bir seri yakaladı ve 15-12 öne geçti. Bu bölümde mola alarak rakibin hızını kesen temsilcimiz sonraki bölümde yeniden maça ağırlığını koydu 17-15 geriden gelerek üst üste 6 sayı alarak 21-17 üstünlüğü yakaladı. Ev sahibi takım 22-18’iken iki sayı üst üste alarak maça ortak olmak istedi ancak Sungurlu Belediyespor üst üste üç sayı alarak seti 25-20 maçıda 3-1 alarak ligde kalma yolunda altın değerinde üç puanın sahibi oldu.

Bu galibiyet ile Sungurlu Belediyespor puanını 27’ye çıkardı ve yerini korurken Bulancak Belediye Betonspor ise 22 puanda kaldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER