‘Sürü halinde gezen köpeklerden korkuyoruz’

Gazi ve İnönü Caddeleri gibi şehrin işlek noktalarında sürü halinde gezen sokak köpekleri vatandaşları tedirgin ediyor.

‘Sürü halinde gezen  köpeklerden korkuyoruz’

RECEP MEBET
Gazi ve İnönü Caddeleri gibi şehrin işlek noktalarında sürü halinde gezen sokak köpekleri vatandaşları tedirgin ediyor.

Haber Merkezimizi arayarak konuyla ilgili şikayetini dile getiren vatandaşlar, “Sahipsiz köpekler yüzünden caddeye çıkmaya korkuyoruz” diye konuştular.
Yaşanan problemin en fazla çocuk ve bayanları tedirgin ettiğini vurgulayan vatandaşlar, durumu ilgilili yerlere bildirmelerine rağmen hiç bir tedbir alınmadığını dile getirdiler.

‘ÇÖZÜM İSTİYORUZ’
Onlarca hayvanın yer aldığı köpek sürüsünün görenlere korku saldığını anlatan vatandaşlar, “Zaman zaman saldırganlaşabilen sokak köpekleri yüzünden çocuklarımızla kaldırımlarda güvenle yürüyemiyoruz” ifadelerini kullandılar.
Esnafın da korkulu rüyası olan sokak köpekleriyle ilgili acilen çözüm beklediklerini vurgulayan vatandaşlar, olası bir yaralanma ve daha büyük hadiseler yaşanmadan önce harekete geçilmesini istediler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
5199 Numaralı Hayvanları Koruma Kanunu
5199 Numaralı Hayvanları Koruma Kanunu - 3 yıl Önce

Sayın haber yazarı "tedbir alınmadığı dile getirildi" derken ve haber yapmadan önce 5199 numaralı kanunu okumanızı şiddetle tavsiye ederim. İlgili kanun der ki : "Müşahede yerlerinde kısırlaştırılan, aşılanan ve rehabilite edilen hayvanların kaydedildikten sonra öncelikle alındıkları ortama bırakılmaları esastır. " Bu sebeple küpeli ve sosyal olan hiçbir hayvan fiziki bir saldırganlık teşkil etmediği sürece şikayet üzerine yerinden alınamaz, küpesiz olan hayvan ise kısırlaştırıldıktan sonra "alındığı noktaya" bırakılmak zorundadır.

Bu sebeple görev mercii olan belediyeden yalnızca "küpesiz" olan sosyal hayvanın alınıp kısırlaştırılması ve sonra "alındığı noktaya" geri bırakılması konusunda talepte bulunabilirsiniz.

Adam
Adam - 3 yıl Önce

Belediyenin beceriksizligi

Çorumlu
Çorumlu - 3 yıl Önce

Sokak köpeklerine korkmayın, onların şefkate ihtiyacı var, önüne bir kap su koyun size kırk yıl vefa duyar.

çorumlu
çorumlu - 3 yıl Önce

ozman bırakılım köpekler gezsın suru halınde heryerde sızınkı gibilerin paçasından tutup yada ailenizle gezerken saldırırsa ozaman yazabilcen mi kanun bakalım

SIRADAKİ HABER