‘Sürü halinde gezip korku salıyorlar’

Şehir merkezindeki cadde ve parklarda sürü halinde gezen sokak köpekleri vatandaşları tedirgin ediyor.

‘Sürü halinde gezip  korku salıyorlar’

RECEP MEBET
Şehir merkezindeki cadde ve parklarda sürü halinde gezen sokak köpekleri vatandaşları tedirgin ediyor.

Haber Merkezimizi arayarak konuyla ilgili şikayetini dile getiren vatandaşlar, “Sahipsiz köpekler yüzünden parka çıkmaya korkuyoruz” diye konuştular.
Zaman zaman saldırganlaşabilen sokak köpeklerinin çevreye korku saldığını anlatan vatandaşlar, yaşanan problemin en fazla çocuk ve bayanların etkilendiğine dikkat çektiler. 

‘ACI TECRÜBELER YAŞANMADAN ÇÖZÜM BULUNMALI’
Onlarca hayvanın yer aldığı köpek sürüsünün Gazi Caddesi kaldırımlarında kontrolsüzce gezdiğini ve Yunus Emre Parkı gibi yerleri mesken tuttuğunu ifade eden vatandaşlar, yetkililerden acil çözüm beklediklerini dile getirdiler.

İşyeri sahiplerinin de korkulu rüyası haline gelen sokak köpekleriyle ilgili acilen tedbir alınmasını isteyen vatandaşlar, olası bir yaralanma ve daha büyük hadiseler yaşanmadan önce harekete geçilmesi gerektiğini sözlerine eklediler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çok Gerekli Bir Haber - Mağduruz
Çok Gerekli Bir Haber - Mağduruz - 1 yıl Önce

Bahçelievler Mah. Elitpark hastanesi civarında oturan bir vatandaşım. Barınak hemen evime yakın, oradan saldıkları tüm hayvanlar hastane civarında cirit atıyor. Çok samimi söylüyorum sırf bu hayvanlar yüzünden akşam dışarı çıkamıyoruz. Bir keresinde örgüt gibi kovaladılar, dumlupınar cami yanındaki okulun bahçesine zor kaçtık ailecek. Köpeğe değer verin bir şey demiyorum ama onlar özgür olacak derken biz canımızdan olacaz. Lütfen yayınlayın saygılarımla.

ismail kara
ismail kara - 1 yıl Önce

Elitpark hastanesi yukarısı tarafında oturmaktayım. sabahları yürüyüşe gidiyorum devlet hastanesi altındaki parka. yaklaşık 1 hafta önce 2 köpek saldırısına uğradım. Yetkililere bilgi verdiğimde saldırı anında barınağın numarasını verdi orayı aramam gerekiyormuş. Parka gidiyoruz yine aynı. Eminim yetkiler yine bu haberlere sadece kafa sallayarak geciştirecekler.

Erkut Kılıçarslan
Erkut Kılıçarslan - 1 yıl Önce

İnsandan daha tehlikeli bir canlı yoktur !

Çorumlular
Çorumlular - 1 yıl Önce

Hazine arazilerine insanlar için yapılan Sıklık tabiat parkı gibi sokak hayvanları için de tabii yaşamalarını temin edecek doğal büyük parklar yapılmadığı sürece bu sorun çözülmez.

Gamze Sağlıcak
Gamze Sağlıcak - 1 yıl Önce

Sizin hiç mi aklınız fikriniz yok, besleyen ve seven bir grup üyesi olarak sadece insanları bu köpeklere karşı düşman etmek için varsınız. Bu haberi yapan ve yayınlayan herkes kendisini sorgulamalı. Elinizi cebinize bile atmadan havadan yazmak kolay.

SIRADAKİ HABER