Suya ve ulaşıma zam yok

Çorum Belediyesi’nin 2019 yılı gelir tarifesi Belediye Meclisi’nin dün yapılan toplantısında görüşülerek karara bağlandı.

Suya ve ulaşıma zam yok

FATİH AKBAŞ

Çorum Belediyesi’nin 2019 yılı gelir tarifesi Belediye Meclisi’nin dün yapılan toplantısında görüşülerek karara bağlandı.

Toplantıda gündem dışı söz alan CHP’li Belediye Meclisi Üyesi Necdet Biçer, 2019 yılı gelir tarifesinde, su veteriner ve ulaşım hizmetlerine zam yapılmadığını ancak bunun dışında ki belediye gelirlerine zam yapıldığını ifade ederek, “Ülkemizde ki ekonomik koşullarda göz önüne alındığında bu zamların daha da aza indirilmesi yada hiç yapılmamasını rica ediyorum. Bunun için CHP grubu olarak bu gelir tarifesine red oyu vereceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Belediye’nin 2019 yılı gelir tarifesi oy çokluğu ile kabul edilirken, su ulaşım ve veteriner hizmetlerine zam yapılmadı ancak diğer gelir kalemlerine belirli oranlarda zam öngörüldü.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adem
Adem - 3 yıl Önce

Suya yapacaginizin fazlasını yaptınız esnafa yüzde 10 indirim yap derken kendiniz ne suya ne ulaşıma indirim yaptınız

Ömer
Ömer - 3 yıl Önce

Ne zammı ya olmasın tabii millet indirim bekliyor.İndirim varmı onu haber yapın

Mazlum
Mazlum - 3 yıl Önce

Nolur yapın dört gözle bekliyorduk . Tabi koltuk korkusu sardı yapardınız. 1 ton suya 45₺ ödeyen bir esnaf olarak + çevre temizlik vergisi + bakılmayan tabelaya kafalarınca ölçmeden fiyat biçen bir belediyeye hakkımı helal etmiyorum. Tanıdık bir esnafa giderek bir bardak çay içip ölçmeden minimum tabela vergisi yazan. Tanımadık bir esnafa gidip yüksek tabela vergisi yazan bir belediye anlayışı.

fikretya
fikretya - 3 yıl Önce

İstanbul belediyesi,gaziantep belediyesi vs % 20 suya indirim yapariken siz hala zamdan bahsediyorsunuz azıcıkdamı utanmıyorsunuz ?

SIRADAKİ HABER