Tabip Odası’ndan Tıp Fakültesi’ne hayırlı olsun ziyareti

Çorum Tabip Odası Başkanı Dr. Mustafa Azak ve Genel Sekreter Prof. Dr. Ayşegül Taylan Özkan, Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Yetkilendirilmiş Uzmanlık Eğitimi Kliniği olmaya hak kazanan Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı ile Gastroenteroloji Bilim Dalını ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

Tabip Odası’ndan Tıp Fakültesi’ne  hayırlı olsun ziyareti

Çorum Tabip Odası Başkanı Dr. Mustafa Azak ve Genel Sekreter Prof. Dr. Ayşegül Taylan Özkan, Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Yetkilendirilmiş Uzmanlık Eğitimi Kliniği olmaya hak kazanan Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı ile Gastroenteroloji Bilim Dalını ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sevim Aslan ve klinik hekimleri ile eğitim kliniği olma sürecinin zorlukları ve mevcut durumun yürütülmesindeki ihtiyaçların konuşulduğu ziyarette asistanlar ve Tıp Fakültesi öğrencileri için çok faydalı olan bu hizmeti gerçekleştiren hocalara teşekkür edildi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Sevim Aslan, “Kulak Burun Boğaz kliniğimize yapılan bu ziyaret dolayısıyla teşekkür ediyorum. Eğitim ve öğretimin öncelikli görevimiz olduğu bilincinden hareketle, uzun ve zorlu bir hazırlık dönemi sonrası Tıpta Uzmanlık Kurulu’na uzmanlık eğitimi yetkilendirmesi için başvurduk. Kurulun 102. toplantısında asistan eğitiminde yetkilendirme almış olmamız heyecan ve gurur verici olmuştur. Bu süreçte özellikle emeği gecen Opr. Dr. N. Burak Uğurlu, Dr. Ögr. Üyesi Serdar Yerlikaya’ya teşekkür ediyorum. Yine desteklerinden dolayı Dekanımız Sayın Meral Gülhan’a ve Başhekimimiz Prof. Dr. Mesut Sezikli’ye de teşekkürlerimi sunmak isterim. Tıp öğrencilerinin ve asistan eğitiminin uzun soluklu bir süreç olduğu düşünüldüğünde umuyorum ki bu süreç aksamadan ve kalitesi daha da artarak devam edecektir. Hem sağlık hizmetleri (poliklinik ve ameliyat) hem de eğitim-öğretim de sunulan hizmet kalitesini arttırabilmek için fiziksel donanım eksiklerimiz mevcuttur. Bu eksikliklerimizin de en kısa sürede giderileceğini ümit ediyorum” dedi.

Çorum Tabip Odası Başkanı Dr. Mustafa Azak ise KBB Ana Bilim Dalı’nın eğitim kliniği olmasını büyük bir memnuniyetle karşıladıklarını ifade ederek, “Hayırlı olsun diyorum. Kıymetli hocamız Prof. Dr. Sevim Aslan ve klinikteki diğer hekim arkadaşlarımızın büyük çabaları ile bu hak kazanılmıştır. Sürecin her safhasında özverili bir şekilde çalışmışlar, konuyu yakından takip etmişler ve bu işin mimarı olmuşlardır. Emekleri için Sevim hocamız ve mesai arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum” şeklinde kaydetti.

İKİNCİ ZİYARET ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI ANABİLİM DALINA
Tabip Odası heyeti ikinci ziyaretini daha Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Havva Nur Peltek Kendirci’ye yaparak hayırlı olsun dileklerini iletti ve emeklerinden dolayı teşekkür etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Doç. Dr. Kendirci, “Bu naif ziyaretinizden dolayı Tabip Odamıza teşekkür ediyorum. Uzun bir süreçten sonra eğitim kliniği olduk. Pediatrik hastalıklar Tıp Fakültesi eğitiminde önemli bir yer kapsıyor. Gerek hastane hizmetleri gerek fakültemiz için 3 hocamızla birlikte canla başla çalışıyoruz. Akademik kadromuzun kuvvetlendirilmesine ihtiyacımız var. Umarım fakültemize öğretim üyesi olarak gelen ve ekibimize katılan yeni arkadaşlarımız olur” dedi.

Tabip Odası yönetimi son olarak İç Hastalıkları Anabilim Dalı Gastroenteroloji Bilim Dalı’nın Yan Dal Uzmanlık verme yetkisi almasından dolayı Başhekim Prof. Dr. Mesut Sezikli nezdinde bilim dalı öğretim üyelerine hayırlı olsun dileklerini iletti.

TIP FAKÜLTESİ YÖNETİMİNE TEŞEKKÜR
Covid-19 pandemisinin olumsuz etkilerinin görüldüğü şu günlerde bile Tıp Fakültesi yönetiminin başarılı ve özverili çalışmaları sayesinde fakültede çok önemli gelişmeler olduğunu kaydeden Azak, “Daha önce eğitim kliniği olan bölümlerimize ilaveten iki anabilim dalı ve bir bilim dalı daha bu hakkı kazanmıştır. Halen eğitim kliniği olmayan birimlerimiz için de çalışmaların devam ettiğini görmekten memnun oluyoruz. Bu anabilim dallarının da kısa zamanda eğitim kliniği hüviyetini kazanacağını umuyoruz. Fakültemizin akademik kadrosunun gerek tıp ve uzmanlık eğitimi gerekse sağlık hizmetlerindeki önemli çalışmalarını takdirle karşılıyor ve devamını diliyoruz. Tüm bu çalışmaları yürüten başta Sayın Dekanımız Prof. Dr. Meral Gülhan olmak üzere tüm Tıp Fakültesi akademisyenlerine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” şeklinde belirtti. 

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021, 13:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER