Tahtasız: ‘Bu topraklarda düşmanlığı yok edeceğiz’

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, barış içinde, bir arada kardeşçe yaşamanın tek yolunun evrensel hukukun etkin olduğu tam bir demokrasi olduğunu vurguladı.

Tahtasız: ‘Bu topraklarda  düşmanlığı yok edeceğiz’

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, barış içinde, bir arada kardeşçe yaşamanın tek yolunun evrensel hukukun etkin olduğu tam bir demokrasi olduğunu vurguladı.

Sivas olaylarının 27. yıldönümü nedeniyle yazılı açıklama yapan Tahtasız, "Birliğimize, dirliğimize sıkı sıkıya sarılarak fitneyi, düşmanlığı bu topraklardan elbirliği ile yok edeceğiz." dedi.
Tahtasız, açıklamasının devamında şunları söyledi:

“2 Temmuz, memleketimizin yanık türkülerinin bir şehrin ortasında güpegündüz bir kez daha yakıldığı gündür. Türkü söyleyip semah dönenlerin vahşice yakıldığı gündür. Sorumluları sonsuza dek lanetlenmiş olarak kalacaklardır.
27 yıl önce bugün Pir Sultan Abdal Kültür Etkinliklerine katılmak üzere giden aydınlar, sanatçılar, misafir oldukları kentte diri diri yakıldılar. Unutmamız, unutturmamız mümkün değil çünkü o gün bugündür yüreklerimiz yanıyor, vicdanlarımız kanıyor.

Bu tür katliamlar kardeş kanı akıtmaktan ve halkı birbirine düşürmekten başka hiçbir şeye yaramaz ve hiç kimseye hayır getirmez. "Ne olursan ol yine de gel" diyenlerin, "incinsen de incitme" diyenlerin harman olduğu bu topraklarda farklılığı düşmanlık sayan gerici - yobaz anlayışa, halk düşmanlığına karşı elbette ki bilincimizi ve saflarımızı güçlendirmemiz gerekiyor.
Tarihi acılarla dolu halkımızın bu topraklarda huzur içinde yaşamasını sağlamak, tarihsel sorumluluğumuz ve namus borcumuzdur.

Birliğimize, dirliğimize sıkı sıkıya sarılarak fitneyi, düşmanlığı bu topraklardan elbirliği ile yok edeceğiz. Barış içinde, bir arada kardeşçe yaşamamızın tek yolu evrensel hukukun etkin olduğu tam bir demokrasidir.
Partimiz herkesin, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan herkesin huzurlu, mutlu yaşayabilmesi için var gücüyle çalışmaktadır.

Acı çekmeyeceğimiz, kardeşçe yaşayacağımız güzel günlerin ellerimizin ucunda olduğuna yürekten inanıyorum. O güzel günlerde buluşmak umuduyla Madımak'ta öldürülenleri saygı ve rahmetle anıyorum. Cenab-ı Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın." 

YORUM EKLE
YORUMLAR
öğretmen
öğretmen - 13 ay Önce

başbağlar ve madımak birlikte konuşulmadıkça barıştan söz edilemez.siz hükümet ortağı idiniz ve failleri bulmak namus borcunuzdu bulmadınız.bugün istismar ediyor ve işinize geleni hedeften indiriyorsunuz.örnek.sivas eski belediye başkanı

SIRADAKİ HABER