Tarihe saygısızlık!

Çorum Saat Kulesi’nin önünden geçen vatandaşlar önceki sabah çirkin bir manzara ile karşılaştılar.

Tarihe saygısızlık!

RECEP MEBET

Çorum Saat Kulesi’nin önünden geçen vatandaşlar önceki sabah çirkin bir manzara ile karşılaştılar.

Yedi Sekiz Hasan Paşa’nın yadigârı Saat Kulesi’nin giriş kapısı önüne bırakılan bira şişeleri tepki topladı.

Konuyla ilgili bilgi veren Kemal Özkarslı, yaşanan saygısızlığa dikkat çekerek üzüntüsünü dile getirdi.

Çorum’un sembolü olan tarihi kuleye reva görülen bu durumu içine sindiremediğini belirten Özkarslı, “Şehrimize mâl olmuş bu tarihi esere yapılan saygısızlığı esefle kınıyorum” dedi.

Ecdad yadigârı tarihi değerlerin saygıyı fazlasıyla hak ettiğine işaret eden Özkarslı, bir daha benzer görüntüler yaşanmaması için tedbir alınmasını istedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2018, 13:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
comba
comba - 7 ay Önce

şehrin merkezi, bir başka deyimle şehrin 24 saat gözetlendiği yer.eğer buraya bira şişeleri bırakılıyorsa ara sokaklarda olup biteni düşünemiyorum.Bu bir güvenlik sorunudur ve zafiyetin göstergesidir.şehrin her bölgesinde olduğu gibi merkezinde de güvenlik sorunu var.

Fatih Terim
Fatih Terim - 7 ay Önce

Emniyet birimlerini ve belediyeyi göreve davet ediyoruz yokmu oranın güvenlik kameraları biran nce bulunup cezalandırılmasını istiyoruz bu bir vebaldir

Bir vatandas
Bir vatandas - 6 ay Önce

Bu Türkiye'nin hali ne olacak o kadar çok sayıda sayısız kişilerle doluki Güzel Memleketimiz Vatanımız içler acısı ÇORUM da heryerde bu kişiliği bozuk olanlar ÇORUM Htit Üniversitesi Erol Olcak Devlet Hastanesi'nin Acil Önünde Bira şişeleriyle dolu buna pes diyorum. Bu kadarda olmaz Hastaneye saygilari olmalıdır.

murat
murat - 7 ay Önce

bulun mobeseden o alçakları

metin metin
metin metin - 6 ay Önce

marifetmiş gibi heryere bırakıyorlar şişeleri. mobeseler var en azından tespit edilip ceza kesilmeli

MEHMET HAYKIR
MEHMET HAYKIR - 6 ay Önce

TARİHİ ESERİN ÖNÜNE BU GİBİ ŞEYLERİN KONULMASI ÇOK KÖTÜ BİR ŞEY.ESEFLER KINIYORUM.ÇORUM DIŞINDA YAŞAYAN BİZ ÇORUMLULARIN DA HABERDAR OLMASI İÇİN KEMAL ÖZKARSLI KİM DİR HABERİN İÇİNDE BELİRTİRSENİZ MEMNUN OLURUZ.

Bekir
Bekir - 6 ay Önce

Değerli hemşerilerim çorumlu biraz öz eleştiri yapmalı artık seçtiğiniz kişilere hesap sormayı da bilmek lazım belediye kültür turu adı altında milyonları harcıyor kültür mirası saat kulesini korumak çok mu zor oy verdiğiniz yöneticiye ceket dügmelemeyi bırakıp biraz da hesap sorun.

SIRADAKİ HABER