Tarihi Saat Kulesi ihtişamıyla göz dolduruyor

Çorum’un adıyla bütünleşen ve kendine has mimari özellikleriyle başkaca saat kulelerden farklı olan  Çorum Saat Kulesi ihtişamıyla göz dolduruyor.

Tarihi Saat Kulesi ihtişamıyla göz dolduruyor

Çorum’un adıyla bütünleşen ve kendine has mimari özellikleriyle başkaca saat kulelerden farklı olan  Çorum Saat Kulesi ihtişamıyla göz dolduruyor.

Çorum’un her yönüyle harika bir şehir olduğunu belirten Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Çorum, Anadolu’da en özel şehirlerden bir tanesi. Gerek tarihi özellikleriyle, gerek din turizmiyle gerekse kendine özgü mistik havasıyla ve sıcacık insanlarıyla gönülleri fetheden bir şehir. Çorum’a özgü en önemli eserlerden biri de Osmanlı son döneminde 7-8 Hasan Paşa tarafından yaptırılan Tarihi Saat Kulesi. Uzun zamandır her hangi bir tadilat görmeden adeta sönük bir şekilde orada duruyordu. İşe aydınlatmasını yaparak başladık. Saat kulemizin aydınlatması tamam, şimdi de kadranlarını değiştireceğiz. Şehrimizin her değerine olduğu gibi Saat Kulesine de gereken önemi gösteriyoruz, göstermeye devam edeceğiz. Çünkü biz bu şehrin sevdalısıyız” dedi.

Sadece ışıklandırmasının yapılmasıyla bile Tarihi Saat Kulesinin ihtişamlı bir görünüme kavuştuğunu ifade eden Başkan Aşgın, Tarihi Saat Kulesinin özellikle akşamları izlemeye doyulmayacak kadar güzel olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2019, 17:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Orhan
Orhan - 1 yıl Önce

Başkanı tebrik ediyorum, gece görüntüsü harika oldu. Işıklandırma olmadan meydana bir köhnelik çöküyordu. Bu kadar zormu idi saat kulesine lamba takmak diye de eski yöneticilere sormak istiyorum.

hasan
hasan - 1 yıl Önce

ihtişamıyla göz dolduran bir saat kulesi var koca şehirde.o da olmasa bi numaramız yok.

Sayın Belediye Başkanı
Sayın Belediye Başkanı - 1 yıl Önce

Çorum sporumuza gelir getirmek için öneridir, Stad Demir çubuklarla çevrilmiş, yanlış bir hareket. Stadın Arkası hastane Stadın Alt katlarını yap dükkan ver kiraya. Çorumspor a gelir olsun Hastane girişi ön yoldan olsun Çıkışta stadbistikametinden Trafikte rahatlar, belediye bütçesine katkı da olur.

salih
salih - 1 yıl Önce

İzmir saat kulesi gibi rengarenk olsa daha iyi olurdu.Sadece sarı sönük kalıyor.

Murat
Murat - 1 yıl Önce

Hiç bir mimari ve sanatsal değeri yok. Kaba saba bir yapı.

SIRADAKİ HABER