‘Tarımı siyaset dışı tutalım’

Halk Et Kombinası ve Hayvan Pazarı’nın açılış töreninde konuşma yapan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarımın siyasete alet edilemeyecek kadar stratejik olduğunu ifade ederek, “Bütün muhalefete ve tarım üzerinden siyaset yapıp bir oy devşirmeye çalışanlara şunu söylüyorum. Tarımı siyaset dışı tutalım. Siyasetten ari konuşalım çünkü salgın da bize bunu gösterdi ki tarım siyasete alet edilemeyecek kadar stratejiktir” dedi.

‘Tarımı siyaset dışı tutalım’

M.BURAK YALÇIN

Çorum Belediyesi Halk Et Kombinası ve Hayvan Pazarı Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin katılımıyla hizmete açıldı.

İskilip yolu üzerinde bulunan Halk Et Kombinası ve Hayvan Pazarı’nın açılış töreninde konuşma yapan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarımın siyasete alet edilemeyecek kadar stratejik olduğunu ifade ederek, “Bütün muhalefete ve tarım üzerinden siyaset yapıp bir oy devşirmeye çalışanlara şunu söylüyorum. Tarımı siyaset dışı tutalım. Siyasetten ari konuşalım çünkü salgın da bize bunu gösterdi ki tarım siyasete alet edilemeyecek kadar stratejiktir” dedi.

‘SALGIN TARIMIN ÖNEMİNİ BİR KEZ DAHA GÖSTERDİ’

Salgın döneminde tarımın öneminin bir kez daha ortaya çıktığına değinen Bakan Pakdemirli, “Salgın sürecinde öğrendik ki en önemli iki şeyden biri sağlık, ikincisi gıda. Eğitim bile ertelenebilecek bir şey ama gıdayı, sağlığı erteleyemiyorsunuz. Gıdayı ertelemeyeceğimize göre gıdanın neferleri ve paydaşları olan üreticilerimizi mutlaka motive ediyor olmamız lazım” diye konuştu.

‘TARIM, STRATEJİK ÖNEME SAHİP BİR SEKTÖR’

Tarımın stratejik öneme sahip bir sektör olduğunu vurgulayan Pakdemirli, muhalefet partilerine çağrıda bulunarak şunları söyledi: “Buradan şu çağrıyı yapıyorum, bütün muhalefete ve tarım üzerinden siyaset yapıp, bir oy devşirmeye çalışanlara şunu söylüyorum; tarımı siyaset dışı tutalım. Siyasetten ari konuşalım çünkü salgın da bize bunu gösterdi ki tarım siyasete alet edilemeyecek kadar stratejiktir. Bakanlığımın ilk günlerinde çoğunlukla, 'Tarım savunma sanayinden daha önemlidir' diyordum. Birçok arkadaş bana bıyık altından gülüyordu. Neden önemli? Uçaklarınız, roketleriniz, silahlarınız olabilir ama yiyecek ekmeğiniz yoksa bunların bir önemli yok. O yüzden yiyecek ekmek davasında bizim çok daha sorumlu davranıyor olmamız lazım. Nasıl orduyu günlük siyasetin içine karıştırmıyorsak, yiyeceğimiz ekmeği de günlük siyasetin içerisine karıştırmamalıyız. Eleştiri olmayacak mı? Elbette olacak. Dozunda ve çözüm önerisiyle gelen eleştirilerin hepsinin başımızın üstünde yeri var.”

‘ÇORUM’DA ŞEHİR İÇİN DERTLENEN BİR EKİP VAR’

Çorum’da Valisi, milletvekili ve belediye başkanlarıyla şehir için dertlenen bir ekibin olduğunu da ifade eden Pakdemirli, “Bunu görmekten memnuniyet duydum. İlin siyaseti, ilin problemlerini takip edip, doğru ele aldığında o il gerçekten hizmet alıyor. Halk Et Kombinası ve Hayvan Pazarı’nı görüyorsunuz. Anlatmaya gerek yok. Pırıl pırıl bir tesis. Çorum’a, üreticimize, besicimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER