Taş bina müze oluyor

Güngörmüşler Konağı ve Aile Eğitim Merkezi açılışında konuşan Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, taş binanın şehir müzesi olacağını söyledi.

Taş bina müze oluyor

FATİH BATTAR

Güngörmüşler Konağı ve Aile Eğitim Merkezi açılışında konuşan Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, taş binanın şehir müzesi olacağını söyledi.

Çorum için bir kültür yürüyüşü hayalleri olduğunu ifade eden Aşgın, Kale’den başlayarak, Çöplü Arastası, Dikiciler Arastası ve Ulucami Meydan projesi ile bu hayali gerçekleştirmek istediklerini söyledi.
Kültür Yürüyüşü hayali kapsamında Belediye Taş Bina’yı müzeye çevireceklerini aktaran Aşgın; “Taş binayı şehir müzesi yapacağız. Yeni binaya taşındığımız zaman taş binayı şehir müzesi yapacağız. Yeni bina ile ilgili şu an müteahhit firmadan kaynaklanan sıkıntılardan dolayı yavaş ilerliyor ama kısa sürede yeni binaya taşınacağız. Şehrin merkezinde şehir müzesi hayalini gerçekleştirmiş olacağız.

Kültür yürüyüşümüzün devamında Veli Paşa Hanı’nı turizme kazandırmak olacak. Bu han Türkiye’deki en büyük 3 Han’dan birisi. Sıradan bir Han değil. Buranın tamamlama ihalesini geçtiğimiz günlerde yaptık. Ondan sonra tarihi dokusuyla Çöplü Çarşısı’nı yeniden canlandırmak istiyoruz. Dün Ankara’dan müjdeli haber geldi ve Çöplü Arastası ve Dikiciler Arastası’nın planı onaylandı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından. Kültür yürüyüşümüzün son noktası Ulu Cami ve çevresinde ki tarihi dokunun ortaya çıkması için hazırlayacağımız bir meydan projesi olacak.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2020, 18:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Herşey güzel olacak
Herşey güzel olacak - 5 ay Önce

Yeni bina mi sizde o binayı bitirecek kapasite varmı önce onu söyleyin

Salih
Salih - 5 ay Önce

Farabi caddesinden Saat kulesine yol açılmazsa Çorumun önüde tıkalı kalmaya devam eder.Yol açın yol

Çorum
Çorum - 5 ay Önce

Ne müzesi olacak gereksiz çocuklar için ssdece ders çalışmalarını sağlayacak şekilde güzel bir kütüphane yapın

Selim
Selim - 5 ay Önce

Bence kaldırın tarla yapın.

Umutluyum
Umutluyum - 5 ay Önce

Umarım Başkan Bey bu söyledikleriniz olur. Eğer ki bu söyledikleriniz olur ise Çorum çok başka olacak inşaAllah...

Mete Karayel
Mete Karayel - 5 ay Önce

çok iyi olur.

OKUR
OKUR - 5 ay Önce

külcü nün zamanında planladıığı şeyleri yapmaya devam..ben bir vatandaşım ve ben derdimi anlatırken tutup bu adam elinde telefonla oynuyorsa, kimse kusura bakmasın ama saça tarak bile olamaz bu insan..

SIRADAKİ HABER