Tepki toplayan manzara!

Çorum’da faaliyet gösteren bazı zincir marketlerin, yüklü miktarda ekmeği çöpe attığı bildirildi.

Tepki toplayan manzara!

RECEP MEBET
Çorum’da faaliyet gösteren bazı zincir marketlerin, yüklü miktarda ekmeği çöpe attığı bildirildi.

Haber Merkezimizi arayarak konuyla ilgili şikâyetlerini dile getiren vatandaşlar, cep telefonlarıyla da görüntüledikleri manzaraya tepki gösterdiler.
Pek çok gıda maddesiyle birlikte çöpe atılan ekmeklerin görenlerin yüreğini dağladığını vurgulayan vatandaşlar, “Nimete karşı sergilenen böylesi bir saygısızlığa müsaade edilmemeli” diye konuştular.

Son tüketim tarihi geçtiği düşünülen ekmeklerin çöpe atılmasını doğru bulmadıklarını anlatan vatandaşlar, konuyla ilgili soruşturma başlatılmasını ve gerekli yaptırımların uygulanmasını istediler.
Bu tür manzaraların bir daha yaşanmaması adına gerekli tedbirlerin alınmasını talep eden vatandaşlar, söz konusu ekmeklerin hayvan barınağı ya da gönüllüler aracılığıyla sokak hayvanlarına ulaştırılabileceğini söylediler.

“Tüketim dışı kalan ekmekleri çöpe atmak yerine poşetleyip konteyner kenarına asabilirsiniz” diyen vatandaşlar, tüm Çorum halkını ve ticari işletmeleri konuyla ilgili daha duyarlı olmaya davet ettiler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tolga
Tolga - 3 hafta Önce

zincir marketlerden zaman zaman sokak hayvanları için günü geçmiş tavuk ve bayat ekmek talebinde bulunuyorum... ama verdikleri cevap bunları imha ediyoruz oluyordu... demekki böyle imha ediyorlarmış..

ÇORUM sevdalısı
ÇORUM sevdalısı - 3 hafta Önce

Bu yapılan ilk değil sonda olmuycak bu market zinciri bunu hergun yapiyor:(((

Fassli
Fassli - 3 hafta Önce

Yazık yaaa yazık kapınıza biri dayanıp ekmek istese parasız vermezsiniz bari Bi barınağa felan verseydiniz günah nimet çöpe atılırmi Bi lokma ekmek için gecesini gündüzüne katan insanlar var onlarında hakkı var bu nimette Allah sorar yapmayın gunah????????

MUHTEREM ÖZTÜRK
MUHTEREM ÖZTÜRK - 3 hafta Önce

ZİCİR MARKETLERE BELEDİYE ZABITA CEZA YAZAMIYORMU ?
5326 SAYILI KABAHATLER KANUNUN 32 MADDESİNİN 1 BENDİ GEREĞİNCE 427.00 TL PARA CEZASI YAZSIN.
BİR KERE DAHA MI YAPTI BİR KERE DAHA YAZSIN.

Çorumlu
Çorumlu - 3 hafta Önce

Yapan Zincir Market A Bilmem ne
Geçen Aylarda Ben de Çöpten Toplayıp Köydeki Köpeğime Götürdüm.....

SIRADAKİ HABER