TOKİ inşaatı durdu mu?

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Kuruçay Yolu Silm Kent mevkiinde başlayan toplu konut inşaatının durdurulduğu iddia edildi.

TOKİ  inşaatı durdu mu?

FATİH BATTAR

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Kuruçay Yolu Silm Kent mevkiinde başlayan toplu konut inşaatının durdurulduğu iddia edildi.

752 adet konuttan oluşan inşaat alanında bir süredir çalışmalara ara verildiği öğrenildi.

Hatırlanacağı üzere, ihalesi 21 Ağustos 2017 tarihinde gerçekleştirilen ve Mart 2018’de temelinin atıldığı Silm Kent TOKİ’nin 18 bloğunun kaba inşaatı tamamlanmıştı. 2019 yılı sonuna kadar tamamlanması planlanan TOKİ konutlarında çalışmaların durduğu öne sürüldü.

İddialarla ilgili şantiye yetkilileri net bilgi vermezken, havaların soğuması nedeniyle çalışmaların durduğu ifade edildi. İnşaa sürecini merakla bekleyen vatandaşlar, TOKİ ve yüklenici firma yetkililerinden kamuoyunu aydınlatıcı açıklama beklediklerini dile getirdiler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mülayim
Mülayim - 2 yıl Önce

Bizde devam ediyor biliyoruz. Bu konuda uyarıcı görevi yaptığınız için okurlarınız olarak teşekkür ediyoruz. Kaleminize sağlık Fatih bey.

murat
murat - 2 yıl Önce

yahu her yer daire ev dükkan oldu. bomboş. daha ne yapıp duruyorsunuz anlamıyorum??

emre
emre - 2 yıl Önce

orta ve üst gelir gurubunun semti haline gelecek yeni bir yerleşim merkezi haline gelecek

Yılmaz
Yılmaz - 2 yıl Önce

Ben firma yetkililerinin yerinde olsam başlamam, maliyetler artmış. Hesap edelim 1 koli yumurta %100 artmışsa varın inşaata gelen zamları düşünün

SIRADAKİ HABER