Toplu ulaşıma 15 otobüs daha

Çorum Ulaş Özel Halk Otobüsleri A.Ş., araç filosuna 15 adet yeni halk otobüsü daha ekledi.

Toplu ulaşıma  15 otobüs daha

RECEP MEBET

Çorum Ulaş Özel Halk Otobüsleri A.Ş., araç filosuna 15 adet yeni halk otobüsü daha ekledi.

Çorum Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ‘Toplu Ulaşım Hatları İhalesi’ni alan şirket, Akia marka son model 15 adet otobüsü daha şehre getirdi.

Erguvan rengiyle dikkat çeken 12 metre uzunluğa sahip yeni otobüsler, AHL Park Alışveriş ve Eğlence Merkezi yanındaki Çarşamba Pazarı alanına çekildi.

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği son model otobüslerin, yapılacak düzenlemelerin ardından hizmete sunulacağı öğrenildi.

Geriye kalan 10 adetlik üçüncü teslimatınsa ilerleyen günlerde yapılacağı belirtilirken, yenilenen filonun toplamda 50 otobüse ulaşacağı bildirildi.

TOPLU TAŞIMADA ÇITA YÜKSELDİ

Önümüzdeki 10 yıl boyunca şehir içi toplu taşımada kullanılacak olan yeni otobüslerin yaklaşık 25 milyon TL’ye mâl olduğunu hatırlatan yetkililer, ‘Akia Ultra LF12’ model halk otobüslerinin Çorum’a hayırlı-uğurlu olmasını dilediler.

Yenilenen araç filosuyla toplu taşıma hizmetlerinin çıtasını daha ileri taşıdıklarını vurgulayan yetkililer, engellilerin rahatlıkla kullanabileceği tipte alçak tabanlı ve rampalı olan Akia otobüslerin şehir içi ulaşımda aktif rol aldığını ifade ettiler.

‘KLİMA KULLANIMINDA SIKINTI YOK’

Yeni halk otobüslerindeki klimaların, yakıt maliyeti nedeniyle çalıştırılmadığı iddiası yalanlandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan şirket yetkilileri, klima kullanımında herhangi bir sıkıntı olmadığını dile getirdiler.

Kısa süre önce devreye giren yeni otobüslerin teknik incelemesi yapılarak teslim alındığını hatırlatan yetkililer, klimaları ayarlandıktan sonra kullanıma sunulan araçlarda sorun yaşanmaması için gerekli tüm tedbirlerin alındığını sözlerine eklediler.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 20:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aynur unvermis
Aynur unvermis - 4 yıl Önce

Bu yeni otobusler de oturma düzeni sıkıntılı,koltuklarin önlü arkali olmasi hic iyi olmamis bazen bindigimizde beyler oturmus oluyo e gidip dizdize oturamiyoruz,boş yer olsada ayakta gitmek zorunda kaliyoruz...hic begenmedik

Ahmet
Ahmet - 4 yıl Önce

Aynı sorunu bizde yaşiyoruz bayanlar rahatsız olmasın diye oturamıyoruz.

SIRADAKİ HABER