Toyota Çocuk Şenliği’ne davet

Toyota yetkili satıcısı Şamlıoğlu Otomotiv tarafından organize edilen ‘Çocuk Şenliği ve Test Sürüşü Günleri’ 20-23 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleşecek.

Toyota Çocuk Şenliği’ne davet

RECEP MEBET
Toyota yetkili satıcısı Şamlıoğlu Otomotiv tarafından organize edilen ‘Çocuk Şenliği ve Test Sürüşü Günleri’ 20-23 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleşecek.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenecek geleneksel etkinlik hakkında bilgi veren Şamlıoğlu Otomotiv Genel Müdürü Onur Şamlı, şenliğe tüm otomobil tutkunları ve çocuklarını davet etti.

Ankara Yolu 5. kilometrede hizmet veren Toyota Plaza’da gerçekleşecek şenlikte Hacivat-Karagöz, palyaço gösterisi, el boyama, kedi badalı ve pek çok süprizin yer alacağını duyuran Onur Şamlı, bez boyama çantası ve kalemlerin hediye edileceği etkinlikte ikramların da  bulunacağını kaydetti.

‘23 NİSAN KUTLU OLSUN’
Atatürk’ün, “Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir” sözünü hatırlatan Şamlı, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir.
Atatürk, 23 Nisan 1924'te '23 Nisan' gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir. Bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929'da Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etmiştir ve 23 Nisan ilk defa 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak da kutlanmaya başlanmıştır. 1979'da, yine ilk olarak altı ülkenin katılmasıyla uluslararası boyuta taşıdığımız bu millî bayramımıza, ortalama olarak her yıl 40’ın üzerinde ülkeden gelen ve Türk çocuklarının misafiri olan yabancı ülke çocukları da katılmaktadır. Dünyada çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye'dir.
Türk milletinin gönlünde, onun bağımsızlığının sarsılmaz ifadesi olarak en önemli yeri edinen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl yurdumuzda ve yurtdışındaki temsilciliklerimizde, bütün kurumlarımızda, okullarımızda ve her evde çeşitli etkinliklerle kutlanarak millî birliğimizin kenetlenmiş ifadesini temsil etmektedir.

Büyük önder Atatürk'ün düşüncesinde çocuklar, milletin geleceğidir. Onlara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, millî bayramımız olan 23 Nisanlar'ı çocuklara armağan etmiştir. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti'nin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar, önemli birer vesiledir. Toyota Şamlıoğlu Plaza olarak her yıl gelenekselleştirdiğimiz ve muhteşem bir coşkuya dönüşen 23 Nisan Çocuk Şenliği’ne tüm ebeveyn ve çocuklarımızı bekliyoruz. 23 Nisan, milletimize ve bütün çocuklara kutlu olsun.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER