Traş ücretlerine zam

Çorum Berberler ve Kuaförler Odası, saç ve sakal traşlarına zam yaptı.

Traş ücretlerine zam

Çorum Berberler ve Kuaförler Odası, saç ve sakal traşlarına zam yaptı.

2 yıldır zam yapılmadığını öne süren Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mustafa Köse, bir internet tv sitesine yaptığı açıklamada, berber ve kuaförler olarak elektrik, su, doğalgaz ve dükkan kiraları başta olmak üzere giderlerde meydana gelen artışlar nedeniyle fiyat tarifesinde artışa gittiklerini söyledi.

Yeni tarife ile birlikte sade saç traşı 30 TL olurken, saç, sakal ve yıkama ücreti ise 40 TL oldu. Berberler ve Kuaförler Odası tarafından belirlenen fiyat tarifesine göre saç kesimi ve yıkama 30 TL, sakal tıraşı 15 TL, sakal tıraşı, ağda ve maske 25 TL, şekilli çocuk tıraşı 25 TL, çocuk okul tıraşı ise 20 TL olarak belirlendi.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 15:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yeni tarife hayırlı ve uğurlu olsun...
Yeni tarife hayırlı ve uğurlu olsun... - 1 yıl Önce

Berber tarifeleri pahalı,geçmişte tarifeler değiştiğinde vatandaş tepki göstermiş,oda başkanı da bir paket sigara fiyatı ile kıyaslamıştı.O tarihten beri saçımı evde makine ile kesiyorum.Sakal tıraşını da kendim oluyorum.Bayramdan,bayrama berbere gidiyorum.Berberlere mecbur değilim.Zaten eskisi gibi iş makasa kalmıyor.Makine daha yaygın kullanılıyor.Yazdığım gibi bu tarifeler yüksek,Ankara,Kızılay 'da 7 liraya saç kesiyorlar.

emre
emre - 1 yıl Önce

yok artık saç tıraşıda olamayacağız ne bu

yaşar aktürk
yaşar aktürk - 1 yıl Önce

berberlerin enflasyon oranından haberi yok bu zam enflasyonun üzerindedir yetkilileri göreve çağırıyorum

garip
garip - 1 yıl Önce

ulan millet saç ektiriyor ... ben bu zamlardan sonra saçları söktürecem Şaka bir yana ayda traş oluyorsak 2 ayda veya 3 ayda bir oluruz . ayrıca bu fiyatları belirleyen arkadaşları hürmetle anıyorum.

garip-2
garip-2 - 1 yıl Önce

Berber arkadaşlar bir tane Suriyeli berber buldum 5 tl saç kesimi + yıkama (ona göre haaa)

Eray1908
Eray1908 - 1 yıl Önce

Bir berber günde en az en az 10 sac kesiyor. Sakal fln hariç. 200 lira günlük aylik 6000 tl yapar. Masraf taş patlasa 1000 lira. Kalan 5000 amir memur maasindan fazla. Ayiptir ayip belediye ve esnaf odasi dur desin bu soyguna.

kpt
kpt - 1 yıl Önce

pideciler gibi berberler de kendi ayaklarına kurşun sıkıyorlar. eskiden traş makasla bir saate yakın sürerdi, şimdi makina ile on dakikada şipşak ama fiyatlar uçuk! Almanya da her ev de traş makinaları vardır ve anneler çocukların traşlarını kendileri yaparlar biz de artık ona dönüş olacak, berberler de süslü dükkanlarında otururlar artık.

murat
murat - 1 yıl Önce

parayı kadın kuaförleri vuruyor yav :)
acı para kazanıyorlar hemde...bi saç boyuyolar mesela, o paraya sanayide komple araba boyuyorlar.


SIRADAKİ HABER