‘TSO olarak her zaman siyasete mesafeli durduk’

ÇTSO Başkanı Çetin Başaranhıncal, TSO olarak her zaman siyasete mesafeli durduklarını belirterek, hiçbir partiden taraf olmadıklarını ifade etti.

‘TSO olarak her zaman  siyasete mesafeli durduk’

M.BURAK YALÇIN

ÇTSO Başkanı Çetin Başaranhıncal, TSO olarak her zaman siyasete mesafeli durduklarını belirterek, hiçbir partiden taraf olmadıklarını ifade etti.

Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu, Çorum Ticaret Sanayi Odası Başkanlığına yeninden seçilen Çetin Başaranhıncal’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Bugün gerçekleşen ziyarette konuşma yapan Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Özgür Ispanak, Ticaret Sanayi Odası’nı partiler üstü olarak gördüklerini belirterek, 2016 yılında kurulduklarını ve federasyonlarında 19 derneğin olduğunu söyledi.

ÇTSO Başkanı Çetin Başaranhıncal da Ispanak’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, TSO olarak her zaman siyasete mesafeli durduklarını kaydetti.

Mesafeli durmaktan kasıtlarının “mesafe koymak” olmadığını da vurgulayan Çetin Başaranhıncal, “Tam tersine hiçbir partiye mesafe koymadık, bir taraftan da olmadık, olmayacağız. Bir gün siyaset yapmamız gerekirse ilk işimiz buradan istifa etmek olur. TSO 1910’da kuruldu o günden beride siyaseti hiçbir zaman bu kuruma sokmamış. Bizler iş dünyasını temsil ediyoruz aynı zamanda Çorum’un en büyük sivil toplum kuruluşuyuz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Ziyarette Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2018, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER