‘Türkiye hiçbir alçakça saldırı karşısında sessiz kalacak bir devlet değildir’

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu yaptığı yazılı açıklamada, “Coğrafyamızda barışın, huzurun ve güvenliğin yegâne adresi olan Türkiye'nin, karşısında hangi güç ya da ittifak olursa olsun, kendisine yönelik her saldırıya misliyle karşılık bulacaktır” dedi.

‘Türkiye hiçbir alçakça saldırı karşısında  sessiz kalacak bir devlet değildir’

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu yaptığı yazılı açıklamada, “Coğrafyamızda barışın, huzurun ve güvenliğin yegâne adresi olan Türkiye'nin, karşısında hangi güç ya da ittifak olursa olsun, kendisine yönelik her saldırıya misliyle karşılık bulacaktır” dedi.

İdlib'de rejim güçleri tarafından düzenlenen alçak saldırılar sonucu 33 Mehmetçiğimizin şehit olmasının ardından basın açıklaması yapan Milletvekili Erol Kavuncu, “Ülkemiz, 911 km sınırı olan yanı başımızdaki istikrarsızlığı sonlandırma, İdlip bataklığını kurutma adına başlattığımız girişimlerde bu güne kadar uluslararası hukuk kurallarına bağlı olarak hareket etmiştir” şeklinde belirtti.

Terör unsurlarına karşı başlatılan askeri harekâtların amacının hiçbir zaman bir başka ülkenin toprak bütünlüğünü hedef almak olmadığını vurgulayan Kavuncu,
“Ülkemizin güvenliğinin yanı sıra bölge güvenliğinin ve barışın tesisi için adımlar atılmıştır ve bu mesele defaatle her türlü platformda ortaya konulmuştur. Terörden bunalan coğrafyalara barış, umudu tüketilmek istenen masumlara umut, huzuru kaçırılan mahzunlara huzur dağıtmak amaçlanmıştır. Gelinen noktada ülkemiz, büyük acılara sahne olunan gelişmelerle karşı karşıya kalmıştır. Çeşitli argümanlarla ülkeleri karıştıran güçler tarafından bölgede kıskaca alınmak istenen Türk Silahlı Kuvvetleri maalesef menfur bir saldırıya uğramıştır. Şehitlerimiz nedeniyle acımız büyük, yüreğimiz buruktur” ifadelerini kullandı.

Kalkınan ekonomisi ve artan özgüveniyle ilham kaynağı olan bir Türkiye’yi görmeye tahammülü olmayanların yine kirli oyunlar planlayarak 28 Şubat tarihinde adeta mesaj verircesine haince bir saldırı gerçekleştirerek vatandaşları yasa boğduklarını kaydeden Kavuncu, “Ancak şehitlerimizin kanı yerde kalmayacağı, saldırıların hemen ardından gerçekleştirilen askeri hamlelerle ortaya konmuştur. Tarihe savaş suçlusu olarak geçecek olan terör devletinin başı Esed ve rejim unsurlarına bu alçakça saldırının bedeli ağır bir şekilde karşılık verilerek ödetilmiştir. Bu cevap her zeminde, en sert, en kararlı ve sonuç alıcı biçimde verilmeye devam edecektir. Türk askerinin kanının aktığı bir yerde hiçbir şeyin aynı şekilde devam etmesine izin verilmeyecektir. Coğrafyamızda barışın, huzurun ve güvenliğin yegâne adresi olan Türkiye'nin, karşısında hangi güç ya da ittifak olursa olsun, kendisine yönelik her saldırıya misliyle karşılık bulacaktır. Ortadoğu’yu kan gölüne çevirmeye çalışan emperyalist açgözlü canavarlar bizi eski Türkiye ile karıştırmaktadır. Ortadoğu’nun gözetleme kulesi olan güçlü Türkiye coğrafyamıza göz dikenlerin kirli oyunlarını bozan ve oyunları boşa çıkaran güçlü bir ülkedir. Şu anda meşru müdafaa kapsamında gerçekleştirdiğimiz harekâtlarda ülkemizin büyüklüğünü göstermektedir. Çünkü büyük devletler sözlerle değil, sahada verdiği karşılıkla yollarına devam etmektedir” dedi.
Kavuncu açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Millet olarak dün olduğu gibi bugün de büyük badirelerden geçiyoruz, ağır imtihanlar veriyoruz. Çanakkale ve Kurtuluş Savaşında olduğu gibi bugün de vicdanı körelmiş, insafını ve insanlığını kaybetmiş güçlere, bizi tarih sahnesinden silmek isteyenlere karşı amansız bir mücadele veriyoruz. Mesele siyasi bir mesele olmayıp bilakis memleketin Türkiye'nin meselesidir. Bu nedenle geçmişte olduğu gibi bu günde devletimizin milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Mehmetçiğimiz sahada asla yalnız değildir. Çünkü bizim milletimiz kadınıyla erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla bayrağımızı indirtmemek, ezanlarımızı dindirtmemek, vatanımızı çiğnetmemek için tarihte olduğu gibi bu günde Mehmetçiğin yanındadır. Ülkemizde bir daha böyle meş'um saldırılar yaşanmaması için 83 milyon hep birlikte omuz omuza mücadele etmeye devam edeceğiz. Bizi biz yapan, bizi millet yapan değerlerimizin etrafında kenetlendikçe kazanamayacağımız hiçbir mücadele, karşı koyamayacağımız hiçbir hain saldırı, elde edemeyeceğimiz hiçbir zafer yoktur. Şüphesiz Cenâb-ı Hakk’ın yardımıyla hainlerin oyunları bozulacak, zalimlerin tuzakları ayaklarına, hileleri başlarına dolanacaktır.  Kararlılığımız mücadelemiz fitne ortadan kalkıncaya kadar gerekirse fert fert kanımızın son damlasına kadar devam edecektir. Dün olduğu gibi bugün de zafer, hakkın ve hakikatin yanında yer alan aziz milletimizin olacaktır. Ülkemize kuyu kazmaya çalışanların mezarı derin olacaktır. Tekrar aziz şehitlerimizin ruhları şad olsun. Aziz milletimizin başı sağ olsun. Yaralılarımıza acil şifalar niyaz ediyorum. Mevla’m bizlere bir daha böyle acılar yaşatmasın. Dünyanın her neresinde hangi hesaplar yapılıyor olursa olsun, Türkiye hiçbir saldırı ya da alçakça girişim karşısında sessiz kalacak bir devlet değildir. Diplomasi ve uluslararası düzeyde tüm girişimler devam ederken, sahada ülkemizi hedef alan her saldırı, en ağır biçimde cevabını alacaktır.” (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER