Tuygun Hoşnut yeniden başkan

Türk Diyanet Vakıf-Sen 7. Olağan Genel Kurulu bugün gerçekleştirildi. Genel kurulda mevcut başkan Tuygun Hoşnut, yeniden başkanlığa seçildi.

Tuygun Hoşnut  yeniden başkan

M.BURAK YALÇIN

Türk Diyanet Vakıf-Sen 7. Olağan Genel Kurulu bugün gerçekleştirildi. Genel kurulda mevcut başkan Tuygun Hoşnut, yeniden başkanlığa seçildi.

Hitit Uygulama Oteli’nde gerçekleşen genel kurul toplantısına MHP İl Başkanı Agah Karapıçak, Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Selim Aydın, Ülkü Ocakları İl Başkanı Orhan Tosik ve sendika üyeleri katıldı.

Saygı duşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurul Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

Tilavetin ardından açılış konuşması yapan Türk Diyanet Vakıf-Sen Şube Başkanı Tuygun Hoşnut, kuruldukları günden bu yana ilkelerinden ve hedeflerinden ayrılmadan yollarına devam ettiklerini belirterek, “İki tane fazla üye yapmak uğruna insani, ahlaki ve vicdani değerlerimizden asla ve asla vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz. Bizler sendikal hareketi sadece ücret sendikacılığı olarak görmüyoruz. Diyanet ve vakıflar çalışanlarının problemleri çözülememiştir. önce senin benim adamım anlayışı ortadan kaldırılmalıdır. Bizler, sarığımızın beyazlığını ve leke kaldırmayacağını unutmadan, sendikal mücadelemizi veriyoruz. Bize yakışan bir tavırla hakkın hakim kılınması mücadelesini sürdürüyoruz” dedi.

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkan Yardımcısı hemşehrimiz Mustafa Ünlü’nün başkanlığını yaptığı divan heyetinin üyeliklerine ise Metin Lale ile Yaşar Demirer seçildi.

Tek liste ile gidilen seçimde mevcut başkan Tuygun Hoşnut yeniden Türk Diyanet Vakıf-Sen Şube Başkanlığına seçildi.

Tuygun Hoşnut’un yönetimi ise şu isimlerden oluştu: “Vedat Yılmazer, Mustafa Gökmen, Alaattin Demirci, Hayrettin Bektaş, Hasan Çakmak, Halil İbrahim Akman.

Denetim Kurulu: Bayram Demirtal, Dursun Uygur, Hüseyin Ayvalı, Ali Düğenci, Mehmet Bozkurt

Disiplin Kurulu: Halit Aydoğmuş, Ercan Daylan, Hasan Fındık, Hakkı Özkaya, Ahmet Arklan

Üst Kurul Delegeleri: Tuygun Hoşnut, Vedat Yılmazer, Yaşar Demirer, Hasan Çakmak.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER