‘Üç aylar dua ve tövbelerimizin kabulüne vesiledir’

Çorum İl Müftüsü Ahmet Akın, üç ayların dua ve tövbelerin kabul edilme ümidinin daha fazla hissedildiği aylar olduğunu bildirdi.

‘Üç aylar dua ve tövbelerimizin kabulüne vesiledir’

Çorum İl MüftüAhmet Akın, üç ayların dua ve tövbelerin kabul edilme ümidinin daha fazla hissedildiği aylar olduğunu bildirdi.

Müftü Akın, yaptığı yazılı açıklamada, üç ayların en iyi şekilde değerlendirmesi gerektiğini vurguladı.

İnsanların bu günlerde nefislerini hesaba çekerek ömrünü nerede ve nasıl tüketildiği gözden geçirilmesi gerektiğini kaydeden Akın, "Amel defterimize neler yazıldığı, mahşer günü kurulacak büyük divanın tek hakimi yüce Allah'ın hakkımızda nasıl bir hüküm vereceği düşünülmelidir." ifadesini kullandı.

Üç ayların birbiri ardına açılan rahmet ve mağfiret kapıları olan Recep, Şaban ve Ramazan ayını içinde barındırdığını anımsatan Akın, şunları kaydetti:

"Bu süreç Regaib Kandili ile başlayıp, Miraç ve Berat’la devam eden, bin aydan daha hayırlı Kadir gecesiyle zirveye ulaşan, Ramazan bayramıyla da maddi ve manevi alanda bayrama dönüşen manevi yükseliş ve bağışlanma aylardır. Üç aylarda yapılan ibadetler Allah katında diğer ibadetlerden kat kat üstündür. Üç aylar dua ve tövbelerimizin kabul edilme ümidini daha fazla hissedeceğimiz aylardır. Müslümanların üç aylarını tebrik ediyor hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum."(AA)

(AA)

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2018, 23:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER