'Üç kuruşluk vade farkına göz dikiyorlar'

YEPAŞ'ın elektrik aboneliği için uyguladığı tahsilat yöntemi eleştirilere neden oldu. 

'Üç kuruşluk vade farkına göz dikiyorlar'

EROL TAŞKAN
YEPAŞ'ın elektrik aboneliği için uyguladığı tahsilat yöntemi eleştirilere neden oldu. 

Yeni taşındığı evinin elektrik aboneliği için işlemlerini gerçekleştiren bir vatandaş, ödeme konusunda kendisine dayatılan taksit uygulamasından şikayetçi oldu. 

Gazetemizi arayarak şikayetini dile getiren vatandaş, "Ödememiz gereken miktarı kartla ödemek istediğimi ifade etmem üzerine, görevli memur tek çekim yapamayacağını, iki taksitte ödeme kabul ettiklerini söyledi. Benim ödemem gereken miktar 173 TL iken, iki taksit uyguladıkları ödeme şekline göre miktara vade farkı ekleyerek, 181 TL aldılar. Burada mevzu bahis olan, vade farkından alacakları 8 TL'ye edilen tenezzüldür ve insanları buna mecbur bırakmalarıdır. Halbuki alışverişlerde esnafın tümü, her zaman tek çekim yöntemini tercih ediyor olmasına rağmen, YEPAŞ tarafından yapılan bu uygulama bana göre aldatmaca ve dayatma içermektedir. Üç kuruşluk vade farkına göz dikmenin iyi niyetle tarif edilecek bir tarafını bulamıyorum." dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2020, 09:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
fikretya
fikretya - 4 ay Önce

Bütün kurum ve kuruluşlar faize bulaşmış,yazıklar olsun

Leblebici
Leblebici - 4 ay Önce

EPDK şikayet ettim kimsenin umurunda değil cevaben yazıda yepaş haklı gösteriyorlar

Vatandaş
Vatandaş - 4 ay Önce

Yepaş kadar sahtekar Bi kurum yok elektrik faturası ödeyeceğimiz zaman bile kredi kartından fark alıyorlar işleri güçleri milleti nasıl yolarız nası daha fazla para kazanırız işe gelince sıfır sokak lambaları yanmayınca arıyoz zorla geliyorlar ama fatura 1 gün gecikse ihbar gönderiyorlar yada kesmeye geliyorlar

SIRADAKİ HABER