Ulaş A.Ş. mazot desteği istiyor

Ulaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Arap Ballı Belediye'den mazot desteği talep ettiklerini söyledi. 

Ulaş A.Ş. mazot desteği istiyor

EROL TAŞKAN
Ulaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Arap Ballı Belediye'den mazot desteği talep ettiklerini söyledi. Gazetemizi ziyaret ederek toplu ulaşımla ilgili zor durumda olduklarını belirten Ballı, hafta içi günlük 46 bin yolcu sayısının 4 bin 600-5 bin seviyesine düştüğünü, yakıt masrafını çıkaramadıklarını bildirdi. 

Türkiye Özel Halk Otobüsleri Birliği (TÖHOB) Danışma Kurul Üyesi Adnan Cıdık, Ulaş A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeleri Sinan Uslu ve Mustafa Emiroğlu'nun da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Arap Ballı şunları söyledi; "Şartları tam yerine getiremediğimiz için devletten gerekli yardımları alamıyoruz.  Seferler azaltılmasına rağmen masrafların altından kalkamıyoruz. Hafta içi günlük 46 bin yolcudan 4 bin600-5 bin arası yolcuya düştük. Aynı yakıtı yakıp, aynı işçiyi çalıştırıyoruz. Belediye'den mazot desteği istiyoruz.  Mazotu belediyeden şoförü de bizden olsun teklifinde bulunduk. Yakıt desteği verilirse ayakta kalma şansımız biraz daha var. Bugünler zor günler. Bugünleri karşılıklı fedakarlıklarla atlatabiliriz. Hizmetlerimizi atsatmadan yürütebilmemiz için böyle bir desteğe ihtiyacımız var. Belediye Başkanımızı ziyaret ederek taleplerimizi şifai olarak bildirdik, henüz olumlu bir karşılık alamadık. Başkanımızdan olumlu cevap bekliyoruz. 
Ayrıca aylık ödeme yaptığımız 250 kontürlük kira bedelinin şimdilik 3 aylığına alınmamasını resmi dilekçeyle talep ettik." 

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2020, 19:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 5 ay Önce

Mazotunu belediye versin şoförünü belediye versin parasını alıp sizin olsun. Aşgın Yetimin parasını size verdin utanmadan Çorum’un yetimin malını alın

Esnaf
Esnaf - 5 ay Önce

Bu kadarda olmaz otobüsçüler belki 1 ay belki 2 ay sürecek bir sıkıntılı durumda herkesin fedakarlık yaptığı bir zamanda hemen sızlanmaya başladınız kazanırken belediyeyle halklamı bölmüştünüz yapmayın Allah aşkına altınınızdaki arabalar birbuçuk iki milyon ne zor durumda olan esnaflar var almayın ihaleyi size zorlamı verdiler her an herşey olabilir bulmuşsunuz bir sızlanma şekli doğru başına belediye başkanına gidiyorsunuz sayın başkan size bu hatırlatmayı yapmayada gerek yok gerçi de devletin malında tüyü bitmemiş yetimin hakkı var takdir sizin ve tüm kamuoyunun

fikretya
fikretya - 5 ay Önce

Ulaş aş nin ağlamasıda hiç bitmiyor ben belediyenin yerinde olsam sözleşmeyi hemen iptal ederim ankara gibi dolmuş sistemine gecerim saat kulesinden ata caddesine gelmek 30 dakika sürüyorsa bu işte bir yanlışlık var,kafanıza göre sefere çıkıyorsunuz sonrada ağlıyorsunuz.

yolcu
yolcu - 5 ay Önce

sizde yeyin yetimin malını kazanırken millete dağıtıyordunuz sanki satın otobüsleri belediye kendi şirketini kursun

Muhammet
Muhammet - 5 ay Önce

Bak kardesim yolculara ulaş AS. Calisanlari insalik dısi muamele yapiyor. Arabalarina engelli Yasli cock arabali binenleri ya duvecek ya kapiya kistiracak ya agzina geleni soyleyecek ya bu ulas AScalisanlari adam yapin yuzlerce sikayet var sonuc yok ya da bu sirket ozel isine baksin Belediye baskaligimizbu taşıma işini yüklesin gerçekte bu Yüzkarası taşıma başınızı ağrıtır cook mağdur var.

Yaya
Yaya - 5 ay Önce

Biz halk olarak yaya gider geliriz yeterki sayın Başkan size bu işi bıraktırsın. Beceremiyorsunuz kardeşim beceremiyorsunuz. Bırakın ağlamayı nerde görülmüş belediyenin özel halk otobüsü ne mazot verdiği. Hayal dünyasında yaşıyorsunuz hem halka hem kendinize en çok da belediye başkanına zarar veriyorsunuz. Allah halkı sizden en kısa zaman sa kurtarır İnşAllah.

Çorum Çorumlu
Çorum Çorumlu - 5 ay Önce

Gözünüz doysun iş yapmadan para istersiniz daha

SIRADAKİ HABER