‘Ülkemizin geleceği mesleki eğitimden geçiyor’

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Alaca programı kapsamında Alaca Kaymakamı Ramazan Kurtyemez ve Alaca Belediye Başkanı Halil İbrahim Şaltu’yu ziyaret etti. Ziyaretlerde Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr.  Bahat Comba da hazır bulundu.

‘Ülkemizin geleceği mesleki eğitimden geçiyor’

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Alaca programı kapsamında Alaca Kaymakamı Ramazan Kurtyemez ve Alaca Belediye Başkanı Halil İbrahim Şaltu’yu ziyaret etti. Ziyaretlerde Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr.  Bahat Comba da hazır bulundu.

Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Alaca ziyaretinin devamında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Bıyık ve Genel Sekreter Erdal Kanık ile birlikte Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulunu ziyaret ederek öğretim elemanları ve öğrencilerle bir araya geldi.

Rektör Prof. Dr. Alkan öğrencilere yönelik yaptığı konuşmada, “Mesleğiniz gerektirdiği ne ise o donanımlara sahip olmalısınız. Eğer donanımlı bir şekilde mezun olursanız, büyük avantajlara sahip olursunuz. Meslek hayatınızda edindiğiniz bilgileri güçlendirerek inşallah daha iyi yerlere gelirsiniz. Sizlerin başarısı Hitit Üniversitesi’nin başarısıdır” dedi. 

Meslek Yüksekokullarının önemine de değinen Rektör Prof. Dr. Alkan, ülkemizin geleceğinin mesleki eğitimden geçtiğini ifade ederek Hitit Üniversitesi olarak MYO’lara büyük ölçüde destek vermeye gayret ettiklerini ve bu doğrultuda da ciddi yol kat edildiğini vurguladı.

Üniversitenin sahip olduğu kültürel, akademik ve entelektüel birikimini aktararak bulunduğu bölgeye ve şehre katkı sağlamak adına önemli çalışmalar yaptığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Alkan, bu çalışmalar çerçevesinde de Alaca’da “Alaca’yı Düşünüyorum” projesinin gerçekleştirildiğini söyleyerek Alaca’yı Düşünüyorum projesinin il bazında Türkiye’de az üniversitenin yaptığı ilçe bazında ise genel anlamda ilklerden olduğunun altını çizdi.

Rektör Prof. Dr. Alkan, konuşmasının devamında Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulunun bugünlere gelmesindeki katkılarından dolayı emeği geçen herkese teşekkür ederek öğretim elemanlarına ve öğrencilere çalışmalarında başarılar diledi.

(Haber Merkezi)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bir bilen
Bir bilen - 3 yıl Önce

Meslek yüksek okulu üzerinden mesleki eğitim veremezsiniz.İki yılda öğrencilere vereceğiniz bilgi ile gençleri meslek ve sanat sahibi yapamazsınız.Mesleki eğitim meslek liseleri üzerinden verilir.

insaf
insaf - 3 yıl Önce

reha sekiz on yıldır buradasın elini mi tutan oldu mesleki eğitimi geliştiremedin ??

Hakimiyet-i Milliye
Hakimiyet-i Milliye - 3 yıl Önce

Sayın Hocam, mesleki eğitimden geçiyor da atanamayan teknik öğretmenler ne olacak? Meslek liseleri ne zaman hak ettiği seviyeye gelecek? Üzülerek söylüyorum sadece utanç duyuyorum! Verdiğimiz onca emek ve çaba boşa gitti.

Gece
Gece - 3 yıl Önce

Gece kafe kafe gezerken geliştirmiştir

gercek yorumcu
gercek yorumcu - 3 yıl Önce

çorum hitit üniversitesi meslek yüksek okulu kan ağlıyor artık dışarıdan hiç bir öğrenci gelmiyor gelmeme nedenleri orda okuyan öğrencilerin sakın buraya gelmeyin serzenişleridir.sebebi ise egosunu tatmin etmek isteyen en az 5 yılda mezun olamayan öğrencilerdir.öğrencileri dersten bırakmaktan zevk alan emekliliği gelmiş akli melaikerilini yitirmiş hocalar var.lütfen dikkate alın .

gerçek yorumcu sen hakkı söyledin
gerçek yorumcu sen hakkı söyledin - 3 yıl Önce

gerçek yorumcunun üzerine yorum olmaz artık tek eksik çocuklardan sürekli çeğrek isteyen ve fotokopi parası adı altında para toplayan insanlar çorum bitik durumda bu adamlar mühendislikte bile ders veriyor
insaf

SIRADAKİ HABER