‘Ulucamii merdivenleri ne zaman yürüyecek?’

Ulucamii abdesthanelerinin girişindeki yürüyen merdivenlerin arızalandığı bildirildi.

‘Ulucamii merdivenleri  ne zaman yürüyecek?’

RECEP MEBET - ÖYKÜ ÖZTEN

Ulucamii abdesthanelerinin girişindeki yürüyen merdivenlerin arızalandığı bildirildi.

Haber Merkezimizi arayarak konuyla ilgili şikâyetlerini dile getiren bazı vatandaşlar, günlerdir süren arızanın bir an önce giderilmesini istediler.

Yaşlı kimselerin hayli dik olan merdivenlerden inip çıkmakta güçlük çektiğine işaret eden vatandaşlar, “Yürüyen merdivenler ne zaman aktif olacak?” diye sordular.

Uzayan bakım süresinin cemaati çileden çıkardığını vurgulayan vatandaşlar, yetkililere seslenerek yürüyen merdivenlerin bir an önce onarılmasını talep ettiler.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2018, 10:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Talhâ
Talhâ - 2 yıl Önce

.....
Evet arızalı yakın zamanda bir kaç kez ustalar çalışırken gördüm, arızası büyükmüş parçaların çoğunun değişeceğini söylediler.Sürekli o camide namaz kılarım insanımız doğru dürüst kullanmıyor ki kaç defa gördüm yaşlılarımız merdivenin stop düğmesine ayak vurup ,baston vurup durduruyor inmek için..Ayrıca yan tarafta aktif bir engelli asansörü var inemeyenler yürüyemeyenler onu kullanabilirler..

Kazım
Kazım @Talhâ - 2 yıl Önce

Belediye Çorum halkını ve cami ihtiyaçlarını düşünerek iniş çıkış yürüyen merdiven yaptırmış. Belediye para harcamış yaptırmış amma arkadaşında dediği gibi düzgün kullanılmayınca sonuçta mekanik durmadan çalışıyor arıza verir. Parçaları tr yokmuş yurtdışı nda geliyormuş. Yani fiyat dolar ile 2 katı olmuş. Ben belediyeyi kayırdığımdan değil. O tuvaleti ve merdivenleri kullanan cemaatten çok oranın esnafıdır. Yardım etseler az çok bakın nasıl yapılıyor. Mevyevi dikip hem meyveyi yiyip yan gelip yatıyor hemde yediğimiz meyveyi yaşıyoruz. Cuma çıkışı yardım edin deyince millet vereceği 1 TL hesabını yapıyor. Bizler ne olduk ey müslümanlar.

Yorumsuz
Yorumsuz @Talhâ - 2 yıl Önce

Cevapladık,yorumu yayınlamadınız.

Halktan
Halktan @Talhâ - 2 yıl Önce

Haklısın kardeşim herkes bilip bilmeden konuşuyor atıp tutuyorlar olması gereken sorgulanıyor hep nedense diğer olgular hiç bir zaman düşünülmüyor sebep-sonuç ilişkisi kurulması gerekir Tabiki de. hizmet elbette olacak.

Karşı
Karşı @Talhâ - 2 yıl Önce

Yaşlılar stop düğmesine basarak durduruyorlar.Sebebi nedir?Yaşlılara sormak gerekir.Yaşlılar oyun için stop düğmesine basmamıştır.Projelendirme yaparken hata yok mu?Var.Havalandırma tesisatı yok.Tuvalet alenen kokuyor.Yürüyen merdivenin yanı sıra ayrıca normal merdiven de projeye eklenmeliydi.Pisuvar sayısı yetersiz,bunlar vatandaş olarak gördüklerimiz,''yürüyen merdiven bakım sebebiyle kapalıdır''yazısı tam bir aldatmadır.Bakım yok.Arıza var.Yapılması için hiç bir çalışma yok.Çünkü belediyede para yok.Hepsini taşa,betona ve mevsimlik çiçeklere gömdük.

kazım
kazım - 2 yıl Önce

Arkadaş anlamadığım nokta. cem evlerinin artık elektrik faturalarını diyanet - müftülük ödüyor dendi. caminin yürüyen merdivenine neden çorum belediyesi bakıyor ? müftülük neden elini atmıyor. Belediye hangi birine yetişsin.

Okuyucu
Okuyucu - 2 yıl Önce

Yaklaşık 1 aydır yürümüyor o merdiven, arıza çok büyük olsa gerek, parça galiba uzaydan gelecek, bırakın kardeşim bu işleri elektrik faturası cok kabarık geliyor da onun için çalıştırmıyoruz diyemiyor kimse

ahmet
ahmet - 2 yıl Önce

Sayın yetkililer neden ilgisizsiniz. nu kadar süre oldu.niye yaptırmıyorsunuz.Sayın Belediye başkanımız gerekeni yapın lütfen.Aynı sıkıntı akşemseddin de de var.Vatandaşımızı mağdur etmeye kimsenin hakkı yok.

fatih
fatih - 2 yıl Önce

ilk önce u tuvaletlerde hijyeni sağlayın sağlam giren mikroplu çıkar tek kelmeyle pislik yuvası olmuş gerçi bizim insanımıza çok bile.

emre
emre - 2 yıl Önce

seçimlere kadar birşey beklemeyin zeki gül aday gösterilememesinin cezasını çorumlulara kesiyor

Esnaf
Esnaf - 2 yıl Önce

Özellikle Belediye ye gidip sordum...Zaten şu an yürüyen merdivenlerle ilgili revizyon çalışmalarına
çok önceden başlanılmış Akşemseddin cami de buna dahil hatta önümüzdeki haftada bir aksilik olmasa çalışmalara başlanacağı söylendi.Mekanik ve Elektrik tesisatında arızalar varmış.Arıza için bir kaç firma gelmiş(ustaları bende gördüm)gelenlerden birisi arızaya çözmüş genel tespit ve kalıcı çözümler için büyük değişikliklere gidilecekmiş Daha iyi hizmet için..Uzun sürmesinin sebeplerine gelince zaten bir sürü prosedür vardır ayrıca bazı parçala da yurt dışından geliyormuş ,zaman alması illaki uzun sürecektir .

Faruk
Faruk - 2 yıl Önce

Destek olmaya gelince kimse elini taşın altına koymaz ama iş köstek olmaya gelince taşlar havada uçuşur.....Bu işler ha deyince olmaz sabretmeyi bilmeliyiz.Anlayış yerine acziyet gösterirsek hiç bi işimiz rast gitmez millet olarak...Halka açık bir yeri bir ibadet haneyi hizmetsiz bekletmeyi kimse istemez.


SIRADAKİ HABER