Umut Radyo’da anlattılar

Emniyet ve Jandarma Trafik, Umut Radyo'nun konuğu oldu.

Umut Radyo’da anlattılar

Emniyet ve Jandarma Trafik, Umut Radyo'nun konuğu oldu.
İçişleri Bakanlığınca 81 il merkezinde eş zamanlı olarak uygulanan ‘Öncelik Yayanın’ kampanyası Umut Radyo'da anlatıldı.
Uğur Çınar'ın hazırlayıp sunduğu 'Haber Arkası' programına İl Jandarma Trafik Şube Müdürü Jandarma Kd. Bşç. Muammer Kızılkoca, İl Jandarma Trafik Tim Komutanı Jandarma Kd. Bşç. Şenol Sevinç Komiser Yrd. Bünyamin Demir, Komiser Yrd. Kazım Durmaz ve Başpolis Levent Özbakır konuk olarak katıldı.


Yapılan açıklamaya göre, sürücülerde trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacı ile başlatılan 'Öncelik Yayanın' kampanyasının kamuoyuna duyurulması amacıyla düzenlenen programda Karayolları Trafik Kanununda yapılan değişiklik ayrıntıları ile anlatıldı. 


"Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganıyla 2019 yılının "Yaya Öncelikli Trafik" yılı ilan edildiğini belirten Emniyet ve Jandarma Trafik Müdürlüğü yetkilileri, 81 ilde gerçekleştirilen eylemin Çorum ve ilçelerinde de  olumlu bir bilince dönüşeceğine inandıklarını belirterek istatistiksel verilerle dinleyicileri bilgilendirdiler. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 17:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER