Ünal: ‘Kararı adalet verecek’

Türk Diyanet Vakıf Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ünal, Ulu Cami’de imam ve müezzinlerin görev yerlerinin değişimi ile ilgili açıklama yaptı.

Ünal: ‘Kararı adalet verecek’

Türk Diyanet Vakıf Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ünal, Ulu Cami’de imam ve müezzinlerin görev yerlerinin değişimi ile ilgili açıklama yaptı.

Ünal, asılsız iddialarla yerleri değiştirildiğini savunduğu din görevlilerinin yanlarında olduğu mesajını vererek şu görüşleri paylaştı: 

“Son günlerde bazı  yerel basınımızda şehrimizin  Ulu Cami ve onun değerli görevlileri ile ilgili asılsız, mesnetsiz, delilsiz yazılar yazılmaktadır. Manevi  değerlerimizi  yıpratıcı ve görevlilerin onurlarını kırıcı haber ve yorumlar  sosyal medyada paylaşılmıştır.İlgili imam ve müezzin arkadaşımız ilimizin çok saygın, değerli, vakarlı ve ilimizde halk tarafından sevilen, itibar gören görevlilerimizdendir.Bu vesile ile yerel basınımızda yazılan ve çizilen haberlerin aslı yoktur.
İlimizde görev yapan Türkiye’de ve ilimizde saygın yeri olan itibar gören bu arkadaşlarımızla ilgili yer değişikliği kararı ile ilgili hukuki süreç başlatılmış olup, bundan sonra kararı adalet verecektir. Asılsız haber yapan ve hakaret vari yorumlar yapanlarla ilgili hukuki hakkımız saklı kalmak üzere takip ediyoruz. Türk Diyanet Vakıf Sen olarak sonuna kadar mağdur edilen ve asılsız iddialarla yerleri değiştirilen arkadaşlarımızın yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz." (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 2 ay Önce

Hükümet kendi topuğuna sıkıyor. Ekonomi kötüydü seçildiler şimdide ekonomiyle gidecekler. Yeter enflasyon yüzde 50 herşeye zam Allah fakirin fukaranın yardımcısı olsun

fahri  trafik müfetişi
fahri trafik müfetişi @Vatandaş - 2 ay Önce

vatandaşın bindiği araba kaç tl.kullandığı telefon kaç tl kaç liralık dairede oturuyor bilemiyoruz. salla bakalım ekonomi bozuk değil karaktyer bozuldu doymak bilmeyen insanlar var

SIRADAKİ HABER