‘Unutulmayacak mücadele onuru’

MHP Çorum İl Başkanı Arslan Kaynar, 3 Mayıs Milliyetçiler Günü dolayısıyla yazılı basın açıklaması yaptı.

‘Unutulmayacak  mücadele onuru’

MHP Çorum İl Başkanı Arslan Kaynar, 3 Mayıs Milliyetçiler Günü dolayısıyla yazılı basın açıklaması yaptı.
75 yıl önce, Türklüğü gönüllerinde bayraklaştıran dava insanlarının adamlığın, adanmışlığın ve ahlaklı duruşun en mümtaz örneklerinden birini sergilediklerini belirten MHP İl Başkanı Kaynar, “Milliyetçi şuurun ayaklandığı, adeta yeniden küllerinden doğduğu 3 Mayıs 1944 ruhunu hasretle hatırlıyor, yıldönümünde hürmetle yâd ediyoruz.” dedi.
Merhum Hüseyin Nihal Atsız’ın milliyetçiliğe karşı başlatılan linç kampanyasına cesurca direnişe geçmesinin 3 Mayıs 1944 olaylarının fitilini tutuşturduğunu hatırlatan Kaynar, açıklamasında şunları söyledi:
“3 Mayıs 1944 Çarşamba günü, Ankara’da toplanan inanmış gönüller muazzam bir şuurla Türk milliyetçiliğine sahip çıkmışlardır.
Milliyetçi gençlerin haksızlığı kabullenmeyen, zulme eğilmeyen, güce  boyun bükmeyen soylu tavırları gıpta edilecek ve asla unutulmayacak bir mücadele onurunu belgelemiştir.
Türk milliyetçilerini sindirmek, yıldırmak, karanlıkta boğmak isteyen hasis ve hasım odaklar; inanmışlık karşısında gerilemek, cesaret ve dirayet karşısında diz çökmek zorunda kalmışlardır.
Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in de aralarında bulunduğu 23 şuurlu milliyetçi; Türk milletinin maddi ve manevi varlığına kast eden odaklara tarihi duruş göstermişler, unutulmayacak ders vermişlerdir.
3 Mayıs, aynı zamanda Türk milliyetçilerine reva görülen eza ve cefa dolu bir dönemin de miladıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle bir uyanış ve uyarı günü olan ‘3 Mayıs Milliyetçiler Günü’nde; tarihe iz bırakmış milliyetçi kahramanları şükran ve minnetle anıyor; başta merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey olmak üzere, hayatlarını kaybeden tüm dava insanlarımıza, tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.” 

(Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER