Uslu, Bolu’da belediye işçilerine destek verdi

AK Parti Çorum eski Milletvekili Salim Uslu, Bolu’da belediye işçilerinin başlattığı ‘Emek ve Adalet Yürüyüşü’ne katıldı.

Uslu, Bolu’da belediye işçilerine destek verdi

AK Parti Çorum eski Milletvekili Salim Uslu, Bolu’da belediye işçilerinin başlattığı ‘Emek ve Adalet Yürüyüşü’ne katıldı.

Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Hizmet-İş Sendikasının, Bolu Belediyesindeki işten çıkarmaları protesto etmek amacıyla düzenlediği "Emek ve Adalet Yürüyüşü"nün dördüncü günü sona erdi.

Hizmet-İş Sendikasınca Bolu Belediyesindeki işten çıkarmalara yönelik düzenlenen yürüyüşün dördüncü günü Gerede ilçesi çıkışında başladı. Yürüyüşe katılan yaklaşık 250 kişilik grup, 18 kilometrelik yürüyüşü Gerede-Aktaş köyü yakınlarında tamamladı.

Yürüyüşe, Hak-İş Konfederasyonu Onursal Başkanı Salim Uslu ile Öz Orman İş Genel Başkanı Settar Aslan da katılarak destek oldu.

Yürüyüşle ilgili değerlendirme yapan Hizmet İş Genel Başkan Vekili Avukat Hüseyin Öz, yürüyüşün dördüncü gününü tamamladıklarını belirterek, "Gerçekten birinci günde azimle şevkle aşkla başladığımız bu yürüyüşü devam ettiriyoruz. Hepimiz biliyoruz ki bu yürüyüşe çıkarken bizi bu yürüyüşe zorladılar." diye konuştu.

Öz, yürüyüşü sonuna kadar azimle devam ettireceklerini ifade ederek, "Bolu'dan kararlılıkla başladığımız yürüyüş devam ediyor. Bütün Türkiye genelindeki çalışan arkadaşlarımız, gerek konfederasyon üyelerimiz, gerekse diğer konfederasyon üyeleri arkadaşlarımızdan yoğun bir katılım var ve istek var." dedi.

Trafik güvenliği nedeniyle sınırlı sayıda yürüyüşü gerçekleştirdiklerini vurgulayan Öz, "Biz yürüyüşün sınırlı sayıda Ankara'ya kadar devam etmesini arzu ediyoruz. Umuyoruz ve bekliyoruz ki Sayın Kılıçdaroğlu ve ekibi Bolu Belediye Başkanını ve diğer işçi arkadaşlarımızı çıkaranlar bu yürüyüşteki söylenen sözlere kulak versinler. Bu arkadaşlarımız işlerine tekrar başlatsınlar." şeklinde konuştu.

Öz, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Eğer Ankara'ya kadar bu yürüyüşte sonuç alamazsak Ankara'da Cumhuriyet Halk Partisi'nin önünde hep ifade ettik onurlu bir şekilde toplanacağız. Oradan Türkiye genelinde diğer arkadaşlarımız da bu toplantıya iştirak edecek. Orada bir kez daha Kılıçdaroğlu'nu ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin yetkililerine çağrı yapacağız. Bizim bir amacımız var. Arkadaşlarımızın bugüne kadar onurlu bir şekilde çalıştığı gibi bundan sonra da onurlu bir şekilde çalışmalarını devam ettirmelerini istiyoruz. Yapılan haksızlığın, adaletsizliğin ortadan kaldırılmasını istiyoruz. Arkadaşlarımızın işe iade edilmesini istiyoruz. Umut ediyoruz bu çağrıya kulak verecekler."

Yürüyüş yarın beşinci gününde Aktaş köyü çıkışından başlayacak.

(AA)

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 18:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Reklam
Reklam - 2 yıl Önce

CORUMDA HAYAT GURUBU KAPATILIRKEN NERDEYDIN TEGET GECIYORDUN RANDAVU BILE VERMIYORDUN SIMDI NE OLDUDA BOLE REKLAMA DUSTUN...

misafir
misafir - 2 yıl Önce

salim uslu denilen kişi çorumun yüz karasıdır.yine ortaya çıkmış acaba neyin peşinde.ççoruma hangi faydan dokundu.ancak yedin içtin yan gelip yattın.haram olsun.

misafir
misafir - 2 yıl Önce

salim uslu nun bolu da işi ne .eski sendika artıkları bakıyorum yollara düşmüş.yeter artık.çorumu karıştırdın bari boluyu karıştırma.çaldığın çırptığın yeter.

müslüm
müslüm - 2 yıl Önce

Sayın Uslu sendikacıdır.İşçilerin hakları için yürümeside doğaldır.Ancak aynı Uslu milletvekilliği döneminde Çorumda birkez bile hak arayışında olan işçilerin yanında olmamıştır.Sigortasız çalışan işçilerle bir kez ilgilenmemiştir.Sendikacı olduğu halde Çorumda sendikasız işçilere bir kez önderlik yapıp sendika kurmalarına yardımcı olmamıştır.

Bak hele
Bak hele - 2 yıl Önce

Orda ulusal basın var ya,gözükmek lazım . Onun için zahmet etmiş.Çorum'da olanlar önemli değil çünkü ulusal basın yok.

isci mi atm ci belwaciler mi?
isci mi atm ci belwaciler mi? - 2 yıl Önce

akp yalakasi olacaklarina islerinin basinda dursalar yeterdi

Çoruma öneri
Çoruma öneri - 2 yıl Önce

Şöyle bir Öner’i: 2002 sen bu yana Çorum’a zarar veren siyasileri sıralayalım şampiyonu tespit edelim. Kıyıklı tetikçi bulma ve destekleyip kullanmakta birinci olma rezervi saklı ama. Ne dersiniz? Şampiyon kim?????

Neşe Sayles
Neşe Sayles - 2 yıl Önce

Beter olun


SIRADAKİ HABER