Vali Çiftçi’den Nevruz mesajı

Vali Mustafa Çiftçi, baharın müjdecisi Nevruz’un, barış, huzur, kardeşlik ve mutluluk getirmesi dileğinde bulundu.

Vali Çiftçi’den  Nevruz mesajı

Vali Mustafa Çiftçi, baharın müjdecisi Nevruz’un, barış, huzur, kardeşlik ve mutluluk getirmesi dileğinde bulundu.

21 Mart Nevruz Bayramı dolayısıya mesaj yayınlayan Vali Çiftçi, “Orta Asya'dan Balkanlar’a kadar geniş bir coğrafyada coşkuyla kutlanan Nevruz, yeni başlangıçların, umudun, birlik ve beraberliğin bayramıdır. 
Farklılıkları zenginlik olarak telakki eden barış, hoşgörü, sevgi ve kardeşlik gibi evrensel değerlerle yoğrulmuş bir medeniyetin temsilcileri olarak bizler ancak ortak inanç, kültür ve tarih bilincine sahip insanlar olmamız halinde bu topraklarda huzur ve mutluluk içinde birlikte yaşamımızı devam ettirebiliriz.

Bizler birbirinden farklı kültürlere mensup insanlarla aynı coğrafyayı paylaşmış ve asırlardır bu güzel topraklarda birlikte, barış içinde yaşamış bir milletiz. Bin yıldır barış ve kardeşlik içinde yaşadığımız Anadolu topraklarını, emperyalistlerin oyun sahası olmaktan çıkartmak ve kardeşliğimizi bozmak isteyen şer odaklarının planlarını boşa çıkartmak hepimizin ortak gayesi ve hedefi olmalıdır.
Baharın müjdecisi, bolluğun ve bereketin bayramı Nevruz'un, ülkemizin her köşesinde ve ortak kültür coğrafyasında yaşadığımız kardeş toplumlarda sevginin ve dostluğun bayramı olarak kutlanmasını temenni ediyorum.
Saygıdeğer Çorumlular’ın Nevruz Bayramı’nı tebrik ediyor; gönül coğrafyamızda yaşayan, yüreği bizlerle atan herkese bu anlamlı günün barış, huzur, kardeşlik ve mutluluk getirmesini diliyorum.” ifadelerine yer verdi.     

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER