Vatandaşlara erken alışveriş uyarısı!

Vatandaşlara erken alışveriş uyarısı!

Çorum Sebzeciler ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Erdoğan Yılmaz, şehir merkezinde Pazartesi, Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri kurulan sebze pazarlarında yoğunluk oluşmaması için erken alışveriş uyarısında bulundu.

Yılmaz, vatandaşların pazar alışverişlerini 16.00-19.00 saatleri arasına sıkıştırmaya çalıştığını ve bu yüzden pazar yerlerinde yoğunluk yaşandığını ifade ederek, vatandaşlardan erken saatlerde alışveriş yapmalarını istedi.

65 yaş üstü vatandaşların pazar alışverişlerini 10.00-14.00 saatleri arasında yaptıklarını hatırlatan Oda Başkanı Yılmaz, Çorum’da pazar yerlerinde alınan yoğun güvenlik tedbirlerinin ise Türkiye’ye örnek olduğunun altını çizdi.

Vatandaşlara ürünlere elleriyle dokunmamalarını tavsiye eden Erdoğan Yılmaz, pazar yerlerinde alınan yoğun güvenlik tedbirlerinden ve pazarcı esnafına gösterdikleri yakın ilgi ve alakadan dolayı Vali Mustafa Çiftçi’ye, Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’a ve ÇESOB Başkanı Recep Gür’e pazarcı esnafı adına teşekkür etti.    

YORUM EKLE
YORUMLAR
ADIM HIDIR
ADIM HIDIR - 1 ay Önce

Yok yok kardeşim sadece haftada bir gün yapın pazar alışverişini panayır yeri gibi olsun tek pazar olursa bulaşma daha çabuk olmazmı bundan dolayı pazar yeri sayılarını arttırsanıza kardeşim kalabalık olmasın herkesi 2~3 pazar yerine toplayıp sırt sırta alışveriş yapmak zorunda bırakıyor yetkililer..

Uğur  yıldrım
Uğur yıldrım - 1 ay Önce

Merhaba acaba hiç dusundunuzmu pazarci esnafı olarak vatandas o saatler arası pazara geliyor.Bir fiyatları sabah aksam farklı iki öne ürünlerin iyisini arkasına curuklerini koyarlar.Fakir fukara yoksul olan vatandas haftada bir pazara gider aldıklarının yarısı çürük başkan bunlara bir çare bul.Böyle yaparak pazarci esnafı kul hakkı giriyor.Bunun hesabı mezarda ağır olur saygılar.

Vatandaşa eziyet etmeyin.Salı ve Çarşamba pazarlarını tekrar açın.
Vatandaşa eziyet etmeyin.Salı ve Çarşamba pazarlarını tekrar açın. - 4 hafta Önce

Salı ve Çarşamba pazarları açılmalıdır.Bu pazarlar kapatılarak salgın önlenemez.Diğer pazarlar da salgın riski yok mu?Denetleme görevini yapanlar görevlerinin gereğini titizlikle yapmalıdır.Çarşamba pazarından alışveriş yapan insanlar pazartesi pazarından alış veriş yapmak için uzun bir yol gidiyorlar.Salı pazarı da,Çarşamba pazarının kapatılmasına vesile ve bahane edilmiştir.Her iki pazar da,Cuma,Cumartesi ve Pazartesi pazarlarının yoğunluğunu artırmıştır.

Çorumlu azda olsa sorumlu
Çorumlu azda olsa sorumlu - 4 hafta Önce

insanlar parasızlık yüzünden akşamları fiyat düştüğü için geç geliyor olmasın, Sanki virüs olmadan önce esnaf ürüne dokunduruyordu da,ya hakaret ya küfür ya kavga manavlar biraz ucuz olsa hiç kimse gelmez de ne yapsınlar.

SIRADAKİ HABER