‘Vergi, devletin kan damarıdır’

Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ÇESOB) Başkanı Recep Gür ve Birlik Yönetim Kurulu üyeleri, Vergi Dairesi Müdürlüğüne atanan İsrafil Sezgin'i ziyaret ederek, hayırlı olsun temennisinde bulundular.

‘Vergi, devletin kan damarıdır’

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vergi Dairesi Müdürü İsrafil Sezgin, vatandaşların vergi konusunda yaşadıkları sıkıntılarda Vergi Dairesine gelmelerini tavsiye ederek, "Vatandaş vergi borcundan kaçmasın, bize bir adım gelsin yeterli" dedi.

Yapılan açıklamaya göre, verginin bir devletin adeta kan damarı olduğunu ifade eden İsrafil Sezgin, "O damar kesildiği zaman o devlette yok olur. Ülkede refah ve güvenli bir şekilde yaşamanın tek yolu devlete olan yükümlülüklerimizi yerine getirmekten geçiyor" diye konuştu.

ÇESOB Başkanı Recep Gür ise kurumlarının işleyişi hakkında Vergi Dairesi Müdürü İsrafil Sezgin'i bilgilendirirken, Çorumlu esnaf ve sanatkarların her zaman devletine bağlı olduğunu söyledi. Devletin iyi gününde olduğu gibi zor günlerinde de yanlarında olduklarını kaydeden Gür, ayrıca vergi konusunda esnafların içinde bulunduğu sorun ve sıkıntıları dile getirerek, sorunların çözümü noktasında Müdür Sezgin'le fikir alışverişinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER