Yataş Grup, Çorum'u bölge merkezi yaptı

2014 yılında grubun mobilya konsept markası olan Enza Home mağazasıyla Çorum'a görkemli bir giriş yaptı.

Yataş Grup, Çorum'u bölge merkezi yaptı

2014 yılında grubun mobilya konsept markası olan Enza Home mağazasıyla Çorum'a görkemli bir giriş yapan Yataş Grup 2017 yılında yine şirket çatısı altında bulunan yatak ve uyku ürünlerini de içerisinde barındıran Yataş Bedding mağazasıyla Çoruma ikinci yatırımını yapmıştı.

Şirketin Türkiye genelinde ve dünya üzerinde büyüme hedefleri çerçevesinde geçtiğimiz aylarda devlet tarafından verilen Turquality kalite programına dahil olan Yataş Grup Çorum'da yeni bir yatırıma daha imza attı.

Çorum'da artan mağaza sayısıyla, artan müşteri taleplerini karşılamak ve çevre ilçelere daha hızlı ürün teslimatı yapabilmek için 6000m2 kapalı 3500m2 açık alanda toplam 9500m2'lik alanı ile dev bir yatırıma daha imza attı. Ankara yolu üzerinde yeni depo yatırımı ile kısa sürede yeni istihdam katkısının Çorum ekonomisine fayda sağlayacağını belirten şirket yöneticileri Çorum'un nüfus olarak ve gelecek potansiyeli olarak Yataş Grup tarafından ilerleyen dönemde daha büyük yatırımlarla taçlandırılacağını belirttiler.

Yataş Grup Bölge Yöneticisi Mustafa Erdem, yaptığı açıklamada 2014 yılı itibariyle Çorum'a olan inançlarının yaptıkları planları boşa çıkartmadığını dile getirerek, "Çorum halkı Enza Home markasını zevkli tasarımlarına ciddi bir ilgi gösterdiler, buda bizi çok mutlu ediyor.  Enza Home mağazamızın 2016 yılında yaptığımız 1.yıl etkinliklerinde değerli müşterilerimize ikinci bir mağaza sözü vermiştik. Bu sözümüzü kısa süre içersin de yerine getirdik ve Çorum halkını dünyanın en kaliteli uyku sistemlerini içerisinde bulunduran Yataş Bedding markasıyla buluşturduk. Geldiğimiz noktada grup şirketimizle görüşmelerimizde Çorum'un daha büyük potansiyeli olduğunu ve bizlerin burada bir bölge deposu oluşturup, Çorum'u Yataş Grubun Orta Karadeniz Bölgesindeki merkez üssü olma fikrini ortaya attık. Genel Müdürümüz Nevzat Yıldız ve şirket Ceo'muz Sayın Nuri Öztaşkın konuyla ilgili desteklerini bizden esirgemediler. Bizde böyle bir yatırıma imza attık. Çorum'u Yataş Grubun merkez üssü haline getirdik. İnşallah ilerleyen zamanda şehrimize yeni yatırımlar yaparak halkımızın Enza Home ve Yataş Bedding markalarına olan sevgilerini boşa  çıkartmayacağız" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2018, 14:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER