YEDAŞ olumsuz hava şartlarına hazır

YEDAŞ etkisini gösterecek olumsuz hava şartlarına karşı Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop illerindeki enerji nakil hatlarında kesintisiz enerji arzı için gerekli donanım, malzeme ve araçları hazırda bekletiyor.

YEDAŞ olumsuz hava şartlarına hazır

YEDAŞ etkisini gösterecek olumsuz hava şartlarına karşı Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop illerindeki enerji nakil hatlarında kesintisiz enerji arzı için gerekli donanım, malzeme ve araçları hazırda bekletiyor.

Hizmet bölgelerinde olası bir kriz durumunda önceden tespit edilen noktalarda çalışanlara ek olarak alanında uzman 1000’e yakın personel, herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşmamak için teyakkuz durumuna getirildi.

TÜM ÖNLEMLER ALINDI
YEDAŞ Hava muhalefetine bağlı yaşanması muhtemel arıza yoğunluğu için 1000 personel, 300 araç ile sahada olacak. Buna karşılık anlık scada ve arıza takip sistemlerinin yönetilmesi için 40 kişilik kadro ofiste hazır bulundurulacak. Operasyonel faaliyetlerde herhangi bir aksaklık olmaması için hafta sonu tüm personelin ulaşılabilir olması yönünde bilgilendirmeler yapıldı. Bununla birlikte kritik olabilecek malzemeler özelinde koltuk ambarlarının tekrar kontrol edilmesi için aksiyonlar alındı. YEDAŞ Kritik tüketicilerde uzun süreli kesintiler olması halinde kullanılması muhtemel 14 jeneratörü de il merkezlerinde hazır bekletiyor. Tüm ihtimalleri göz önüne alarak hazırlıklarını sürdüren YEDAŞ, yoğun kar yağışı neticesinde yolların yetkili kurumlarca açılamaması halinde iletim hatlarına giden güzergâhlarda kullanılmak üzere paletli kar araçları hazırda bulunduruyor.

7/24 KESİNTİSİZ HİZMET
160 kişilik temsilci ekibi ile 186 Çağrı Merkezine ulaşan tüm çağrılar 7/24 cevaplandırılarak arızalara anında müdahale edilecektir. Yoğun kar yağışının beklendiği dönemde yaşanabilecek anlık kesintiler için hızlı erişim sağlanabilmesi adına vardiya girişleri değiştirilmiş ve önemli saat aralığı çalışan sayıları %100 kapasiteye çıkarılmıştır. SMS ekibi güçlendirilerek anlık tüm kesintilerden tüketcilerimiz bilgilendirilecektir.

7/24 tüm ihbar, şikayet ve talepleri karşılayacağımız WeCall, WhatsApp, Webchat ve Websitesi gibi uygulama takip personel sayları artırılmıştır.
Afet senaryosunun gerçekleşmesi durumunda, oluşabilecek iletişim kopukluklarının engellenmesi amacıyla yerel yönetim ve basın süreç ile ilgili bilgilendirilmiştir. Çağrı Merkezi'nin kriz durumunda bölgesel işlevselliğinin artırılması amacıyla, bilgilendirmeler; Muhtarlara, Belediyelere ve Kaymakamlıklara sağlanacaktır.


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin
Metin - 2 ay Önce

Bı zahmet hazır olsun. Faturalar aldı başını gidiyor. Geçen sene 160 olan faturalar 240 Lara çıktı. Bu kadar gelir varken 1 saniye bile elektrik kesintisi ayıp olur.

Metin
Metin - 2 ay Önce

Kar yağdı elektrikler yok. fatih caddesi saatlerdir elektrik kesintisi var. Kara komedi gibi. İyiki hazırlar. Bir de hazir olmasalar ne olurdu acaba

SIRADAKİ HABER