Yeni Çevre Yoluna ihtiyaç var

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, yıllarda ölümlü trafik kazalarının meydana geldiği İlim Yayma Kavşağı’nda mutlaka önlem alınması gerektiğini söyledi.

Yeni Çevre Yoluna ihtiyaç var

FATİH AKBAŞ
Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, yıllarda ölümlü trafik kazalarının meydana geldiği İlim Yayma Kavşağı’nda mutlaka önlem alınması gerektiğini söyledi.

Belediye Meclisi’nin Şubat ayı toplantısında konuşan Başkan Aşgın, “Gerek geçmiş dönem gerekse şuanki milletvekillerimiz ile valilerimiz ve belediye başkanlarımız  bu sorunun çözümü noktasında gayret göstermişler. Burada en temel çözüm Çevre Yolunun il dışına çıkartılmasıdır. Çevre Yolu ihtiyacımız var ve bunun da şehir dışından geçmesi gerekiyor. Bunu her zaman dillendiriyoruz. Üst geçit ile ilgili olarak milletvekillerimiz ve valimizle istişare de bulunduk. Karayolları ile görüşmeler yapıldı. Akşemseddin Caddesi ile Yeni İskilip Caddesi’nin kesiştiği nokta farklı seviyeli kavşak olarak ihalesi yapıldı. Yer teslimi de gerçekleştirildi. Firmada 6-7 ay içinde bitireceğini söyledi. Öyle görünüyor ki farklı seviyeli kavşak yaz ayları itibarıyla bitmiş olacak. Hemen onun yanında çok aktif olarak kullanılmayan bir üst geçit var. Artık bu üst geçide ihtiyaç kalmayacak. Bu üst geçidin İlim Yayma Kavşağına taşınması için Karayolları ile Belediye olarak gerekli görüşmeleri yaptık. Hem valimiz hemde milletvekillerimiz bu konuyu takip ediyoruz. Biz Belediye olarak üzerimize ne düşerse gereğini mutlaka yaparız.”dedi.

Başkan Aşgın, toplu sözleşmede ek protokol için görüşmelerin birkaç aydır devam ettiğini belirterek, “Toplu sözleşmeyi zaten 2021 yılı içinde imzalamıştık. Ek protokol imzalamak için sendikamızla görüşmelerimizi sürdürüyoruz.”ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2022, 13:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çevreyolu yerinde iyi, siz kavşakları yapın yeter.
Çevreyolu yerinde iyi, siz kavşakları yapın yeter. - 7 ay Önce

Çorum gibi kozmopolit bir memlekette, 80’li yılların başında bu çevreyolunu bu tarafa kazandıranların ruhu sızlamaz mı sayın başgan ?
Yeni bir çevreyoluna ihtiyaç var diyen hangi kesim ve siz bunu dillendirebiliyorsunuz.

Adam
Adam - 7 ay Önce

Gunaydin Sayin belediye baskani bu kadar altgecit yapilsin projesi cizilsin o kadar lobi yapilsin Akillari yeni basina geldi Trafik kazasindan sonra

HAKKA TAPAN
HAKKA TAPAN - 7 ay Önce

Geç kalınmiş isabetli bir karar. Ayrica il içinde kalmış olan tuğla fabrikalari vb gibi yerlerinde kaldırılması gerekiyor.Ayrica eski terminal önünden yeni belediye binasına kadar olan kısımda bisiklet yollarını işgal edenlere ceza verilmeli.hizmetin devamlılığı ve takibi esastır

Vatandaş 19
Vatandaş 19 - 7 ay Önce

Çevre yolu; küçük sanayi sitesi yakınlarından eski ekin köyü tarafından geçmesi daha iyi olur, sanayi çok yukarıda kaldı.Yeni dükkanlar daha aktif olur. Kent doğuya doğru gelişir, yük yarıya inmiş olur…Bir kolda kentin doğusundan olmalı…..

Vatandaş 19
Vatandaş 19 - 7 ay Önce

Yıllar öncesinde çevre yolu kentin doğusundan geçeceği söylenmiş. Şuan bir yol çalışması başlatılmış Karacaköy civarında çalışma yapılıyormuş.

SIRADAKİ HABER