Yeni otobüsler gün sayıyor

Çorum Belediyesi şehir içi ulaşımda kullanılacak olan yeni özel halk otobüsleri için gün sayıyor.

Yeni otobüsler gün sayıyor

Çorum Belediyesi şehir içi ulaşımda kullanılacak olan yeni özel halk otobüsleri için gün sayıyor.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, 2008 yılında hizmete alınan ve modern toplu taşımacılık standartlarının gerisinde kalan mevcut otobüslerin Temmuz ayından itibaren kullanılmayacağını ifade etti. Ulaşımdan sorumlu Başkan Yardımcısı Turhan Candan, toplu taşıma ile ilgili ihale ve sözleşme süreçlerini geride bıraktıklarını, Çorum'un cadde ve sokaklarında Temmuz ayından itibaren yeni otobüslerin vatandaşlara ulaşım hizmeti vereceğini belirtti.

Candan, "Klimalı, engelli rampalı, telefon şarj fonksiyonlu ergonomik otobüslerimizin rengini, düzenlemiş olduğumuz anket çalışması ile halkımız belirlemişti. Çağın ihtiyaçları ve hemşehrilerimizin tercihleri ile belirlenen otobüslerimiz katılımcı belediyeciliğin en önemli göstergelerindendir biri. 2018-2028 yılları arasını kapsayan toplu taşıma ihalemizi alan firmanın herhangi bir cezai müeyyideye maruz kalmadan sözleşmedeki şartları yerine getireceğine ve taahhüt edilen tarihte büyük değişimi hep birlikte gerçekleştireceğimize inanıyoruz." dedi. 

YENİ GÜZERGÂHLAR BELİRLENİYOR

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, “Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğümüz yeni güzergâhları belirleme hususundaki çalışmalarını sürdürüyor. Yeni otobüs, yeni güzergâh, yepyeni hizmet anlayışı ile toplu taşımanın hemşehrilerimizin memnuniyet seviyesini zirveye taşımasını hedefliyoruz.” diye konuştu.  (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Yıldırım
Hasan Yıldırım - 4 yıl Önce

Otobüsleri yenilemek ulaşım için güzel bir gelişme ancak bunu yenilerken hizmet veren şoför zihniyetini de yenilemek gerekir yaşlı inssnlarımıza davranışları insanların bir yere gitmek için bir şey sorduğunda cevap vernde halleri keşke kayıt altına alınsa da yetkililerce izlense otobüsler yenilensin memleketimiz için bir hizmettir ancak hizmet anlayışı da gözden geçirilsin şikayetler dikkate alınsın

Vatandaş
Vatandaş - 4 yıl Önce

Keşke otobüsleri kendiniz calistirsaydiniz şuanda firmanın şoför lerim adam gibi davranıyorlar belediye bunları kontrol edemiyor

SIRADAKİ HABER