Yerelde Kapasite Geliştirme Eğitimleri başladı

AB Temas Noktalarına Yerelde Kapasite Geliştirme Eğitimleri başladı.

Yerelde Kapasite Geliştirme Eğitimleri başladı

AB Temas Noktalarına Yerelde Kapasite Geliştirme Eğitimleri başladı.

Çorum Valiliği Avrupa Birliği'ne Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu Toplantısında alınan karar gereği Kaymakamlıklar bünyesinde görevlendirilen AB Temas Noktalarına yönelik Proje Döngüsü ve Proje Hazırlama Eğitimleri, Vali Yardımcısı Recep Yüksel’in açış konuşması ile başladı.

13 ilçeden Kaymakamlıklar tarafından görevlendirilen personellere Çorum Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu Koordinatörü Dilek Bilgin ve Uzman Dilek Şen Ataş tarafından 2 gün süre ile devam edecek eğitimler verilecek. Eğitimler esnasında gerçekleştirilen ihtiyaç sorun analizi doğrultunda periyodik olarak devam edecek eğitimler sonucunda Çorum’un ulusal ve uluslararası fon kaynaklarına başvurularının artırılması ve bu alanda yetişmiş insan kaynağı ile güç birliği sağlanması hedefleniyor.

İlk gün eğitimde sırayla; Proje Nedir, Proje Döngüsü Yönetimi Temel Yaklaşımı, Analiz Aşaması, Mevcut Durum Analizi ve Paydaş Analizi, Sorun Analizi, Hedef Analizi, Strateji Analiz, Mantıksal Çerçeve Matrisi konuları işlendi.

Eğitimin ikinci günü; Faaliyetlerin Planlanması, Bütçe Hazırlıkları, Bir Projede Değerlendirme Kriterleri, Güncel Hibelerin Tanıtılması ve kabul olmuş ve tamamlanmış örnek projelerin incelenmesi ile devam edecek.

Eğitim sonunda AB temas noktalarında görevli personeller, Kızılay'a kan bağışında bulundular. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER