Yeşil Ev 3 milyon TL'ye kamulaştırıldı

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, uzun bir süreden beri devam eden ve kamuoyunda "yeşil ev" olarak bilinen yapının da malikleriyle mahkeme yoluyla anlaştıklarını ve Karakeçili yolunun açılmasındaki büyük bir engelin daha ortadan kaldırılacağını söyledi.

Yeşil Ev 3 milyon TL'ye kamulaştırıldı

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, uzun bir süreden beri devam eden ve kamuoyunda "yeşil ev" olarak bilinen yapının da malikleriyle mahkeme yoluyla anlaştıklarını ve Karakeçili yolunun açılmasındaki büyük bir engelin daha ortadan kaldırılacağını söyledi. 

Çorum Belediyesi, uzun yıllardan beri Çorum'un bir özlemini daha hayata geçiriyor. Gazi Caddesi ile Fatih Caddesi'ni birleştirecek olan 650 metre uzunluğundaki yolun açılmasıyla birlikte şehir içi araç trafiğinde önemli rahatlamalar meydana gelecek. 

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, 25 metre genişliğindeki yolda altyapı, kaldırım ve asfalt çalışmalarının tamamlandığını, uzun bir süreden beri devam eden ve kamuoyunda "yeşil ev" olarak bilinen yapının da malikleriyle mahkeme yoluyla anlaştıklarını ve Karakeçili yolunun açılmasındaki büyük bir engelin daha ortadan kaldırılacağını vurguladı. Yolun ortasında kalan yeşil evin en kısa sürede yıkılacağını ifade eden Başkan Aşgın, "Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte AK Parti hükümetleri zamanında ülkemizin dört bir yanı duble yollarla ve otoyollarla örüldü. Bizler de Çorum'umuza yakışır yollar yapmak için çalışıyoruz. Yapacağımız çalışmalarımızla ilgili projelerimizi tüm hızıyla sürdürüyoruz. Göreve geldiğimizde yolun, çamur ve su birikintilerinden kurtulması için büyük bir hızla asfalt çalışmalarını tamamladık. Gazi Caddesi bağlantı güzergahındaki küçük parkı yıktık ve yolun Gazi Caddesi ile bağlantısını sağladık. Şehir içi trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak olan Fatih Caddesi ile Gazi Caddesi'ni bağlayan yolla ilgili çalışmalarımızda artık sona yaklaştık. Yolun açılmasında en büyük engellerden birisi olan yapıyı kamulaştırdık. Bu yapının yıkımını da en kısa sürede gerçekleştireceğiz ve yolun trafiğe açılması için büyük bir engeli daha ortadan kaldırmış olacağız. Şehrimize hayırlı olsun" diye konuştu. 

Yol güzergahında kalan ve Milli Eğitim Bakanlığına ait olan binaların yıkılmasıyla ilgili de görüşmelerin artık son noktaya geldiğini sözlerine ekleyen Başkan Aşgın, "İnşallah çok kısa süre içerisinde hemşehrilerimize burası ile ilgili de müjdemizi vereceğiz. Yakın bir zamanda alacağımız güzel haberleri hemşehrilerimizle paylaşmış olacağız" dedi. 

Başkan Aşgın, 2017 yılından beri devam eden kamulaştırma davasının kendi dönemlerinde yaptıkları yoğun girişimler sonucu çözüme kavuştuğunu sözlerine ekleyerek "Yeşil evi 3  Milyon 10 bin TL bedelle kamulaştırdık. Emeği geçen tüm personelimize teşekkür ediyorum" dedi. 


 

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2020, 17:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
murat
murat - 12 ay Önce

Tamamen gereksiz bir projeye tamamen gereksiz paralar ödeniyor. Albayrak caddesini işlevsel hale getirsen çok daha iyi ;hemde bedava... Zorlama bir yaklaşık 700 metre yol için milyonlar dökülüyor. Yazıktır. Beş para etmeyecek yerler milyonlar etti. Çorum gibi geniş bir ovada kamulaştırma hangi akla hizmet etmektedir? Yermi kalmadı? O paralar çok çok daha iyi değerlendirilebilir.

SIRADAKİ HABER