Yollara ödenek ve yeni yatırım

AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan ile  Oğuzhan Kaya  Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu'nu ziyaret ettiler.

Yollara ödenek ve yeni yatırım

AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan ile  Oğuzhan Kaya  Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu'nu ziyaret ettiler.

Ziyaretin ardından açıklama yapan Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Genel Müdür Uraloğlu ile Çorum’da devam eden karayolları yatırımları hakkında istişarede bulunduklarını kaydetti.
Genel Müdür Uraloğlu’ndan ödenek sorunu yaşayan ilçe yolları için ödenek talebini ilettiklerini söyleyen Ceylan, başta Çorum-Mecitözü yolu olmak üzere İskilip, Ortaköy, Osmancık ve Alaca yolları için ödenek için Genel Müdür Uraloğlu’nun talimat verdiğini belirtti.

Ayrıca Çorum turizminin gelişmesi için son derece önemli olan Boğazkale-Sungurlu yolu ile ilgili de talebi Genel Müdür Uraloğlu’na aktardıklarını söyleyen Ceylan, Genel Müdür Abdulkadir Uraloğlu'nun Boğazkale-Sungurlu yolunun proje çalışmalarının başlatılması için bürokratlara talimat verdiğini dile getirdi.

Alaca Tahıl Pazarı şehir geçişi ile ilgili yaşanan sorunu da Genel Müdür Uraloğlu ile istişare ettiklerini anlatan Milletvekili Ceylan, buranın sıcak asfalt yapılması için de Genel Müdür’ün söz verdiğini vurguladı.
19 yıllık AK Parti iktidarı döneminde Çorum’da karayolları ağını kat be kat artırdıklarını ifade eden Milletvekili Ceylan, Çorum’un karayolları konusunda hiçbir sorununun kalmayacağını, tüm ilçelere ulaşımın sıkıntısız bir şekilde sağlanacağını dile getirdi.        

YORUM EKLE
YORUMLAR
Muzaffer Eyvaz
Muzaffer Eyvaz - 4 ay Önce

Sungurlu Bogazkale yolunu iyilestirme derken Sungurlu Alaca arasi ve Alaca Zile yolunun Bolunmus yol calismasi bir turlu tamamlanamadi. (Alaca cevreyolu gecisi yapilabildi o kadar. Kalitesini de yolu kullanan gorur) İlçeden yillardir Agah Kafkas ve Salim Uslu diye mv Meclise gonderildi arkadaslar firsat bulup ilgilenemediler!!! İlçesinin yolunu tamamlatamayan mv lere ne demeli okuyuculara havale ediyorum..... Bunlar vb leri Tayyibin golunde Milletin feraseti ile yüzen ...... Sn vekil keske bu yolun durumunu da sorabilseydiniz. Yolun kalan kismi Çorum sinirlarinda 80 km olabilir. Turizm yolu derken Alaca Ortakoy arasida iyilestirmeye şiddetle ihtiyac var. Sultankoy ve Yaylacik koyu arasi koy yolu gibi. Ilimizde Bogazkale Alacahoyuk Şapinova ring yolu olarak iyilestirilmesi ve bakiminin surekli yapilmasi lazim. Rehber ler ziyaretcileri bu ring yolunu takip ederek Çorum Muzesinde ziyareti tamamlamalarinda yarar vardir. Memleketle ilgilenenlere saygilar.

Hasan şahbaz
Hasan şahbaz - 3 ay Önce

Boğazkale bir turistik yer olmasına rağmen bir gelen bir daha gelmez oluyor ne duble yol olması gereken en önemli yol hatuşşa yolu ama bekliyoruz bakalım
20 yıldır yapılacak diyorlar

SIRADAKİ HABER